İSTANBUL TAHMİNLERİM - 5 ŞUBAT

Benim çalışmama göre İstanbul programı bugün düşük bir ikramiye verecek. Bu yüzden ekonomik bir şablon oluşturmaya gayret ettim ve en geniş hali 45 lira olan, içime sinen bir kurgu oluştu. Şu şekildedir;

 

 

 

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 2,4

2.AYAK: 5,8,9

3.AYAK: 7

4.AYAK: 1,3,6

5.AYAK: 4,7

6.AYAK: 4,5,7

7.AYAK: 1,3,12Birinci ayakta; favorim SADEKAR'dır. Son koşusunda ikinci olurken sergilediği performans başarılıydı. Aynayı oldukça diri vaziyette geçti. Elbette orta mesafeli bir koşuda sonlarda böyle etkili gelmesi uzun mesafede aynı sprinti izletebileceğini söylemiyor bizlere. Hatta KAIZBERT yavrusu olduğu için uzunda eksik koşabileceğinden çekiniyorum. Bu sebepte rakipler çok uygun olsa da SADEKAR'a tek olarak güvenemedim.

 

KARACALAR stili rakibinin olmadığı bu koşuda ATEŞALAN önünde liderliği alıp beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

TEKİNCİ yarışı önlere yakın takip ederse bomboş sıkletinin avantajıyla son ana kadar birincilik mücadelesinde yer alır.

 

Son yarışını aksiyonla şanssız biçimde kaybeden YENİÇAĞLI şans verilmesi gereken bir diğer isimdir.

 

Bu tarz gruplarda söz sahibi olabilecek potansiyeldeki YAVUZ REİS şablonumda bulunduracağım son isimdir.
İkinci ayakta; banko önereceğim isim RAGE OF THE WIND olacaktır.

İlk yarışında harika bir performans sergiledi ve GOLD APULET gibi fenomen olmaya aday bir safkan ardından ikincilik elde etti. RAGE OF THE WIND gerek eşgali, gerek koşuya adaptesiyle maiden atı olmadığını net biçimde gösterdi. Bu kadar beğendiğim bir safkanıda sırf AGF oranı yüksek diye yıkacak değilim.

TUMTURAKLI muhtemelen liderliği alacak RAGE OF THE WIND'te 2.3.lükte gidecek. Düzlükte temposunu yükseltip kolay kazanmasını beklediğim safkanı günün bankosu olarak öneriyorum.
Üçüncü ayakta; ROYAL BABY maidena veda ettiği son koşuda yaptığı etkili sprintle dikkat çekmişti. İlk kez çıkacağı uzun mesafeyi etkili koşacağına inandığım için bugünde kazanmaya yakın görüyorum.

 

ZEYBEK FLIGHT mesafe deneyimi olan formda bir safkan. Ayağına seri hiçbir ismin olmadığı bu koşuda liderliği alır veya en kötü önlere yakın konumlanırsa birincilik şansı artar.

 

RAMMSTEIN'ın sıkleti ağır ve gidişat dezavantajı var. Ancak üzerinde A. Çelik olduğunu unutmamak gerek. Gider bu safkanla liderliği alırsa şaşırmam. Böyle uygun rakipler yanında RAMMSTEIN'ın ağır kilosunu sorun etmek şans vermemiz lazım.Dördüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim SERT YILDIRIM'dır. Kaba kumda bu safkanda liderliği alabilecek hiçbir isim yok şu an ülkemizde. Sentetik pistte ise sadece SAETTA bu safkanın seriliğine ulaşabilir. Gerçekten çok merak ediyorum bugünkü koşuda liderliği hangisi alacak ve nasıl bir tempo olacak. SERT YILDIRIM bence kaba kumcu ama formunun zirvesinde ve sıkleti bomboş olduğu için stili rakibine rağmen kazanmaya yakın gördüğüm isimdir.

 

LION OF BABYLON'da aşığı olduğu pist ve mesafede yarışacağı için harika koşacaktır. Süratli isimlerin arkasına yerleşip 3.lükte gidecek olan safkan düzlükte arttıracağı temposuyla sonuca gidebilir.
Beşinci ayakta; MEMED MY HAWK bence grubun en güçlü ismi. MAKE A FIRE'ın liderliği alıp süratlendireceği koşuda şayet düzlüğe çok gerilerde çıkmazsa yapacağı etkili sprintle kazanıp maidena veda etmesini doğal sonuç olur.

 

KANAGA ve FATİHAN rakip gördüğüm isimlerdir.
Altıncı ayakta; satış koşularında genelde riske girmeyip çok isme şans veririm. Hazır şablonumuzda yer varken bu koşuyu kapatabilirdim fakat detaylı bir çalışma yaptım ve bu koşunun beş isim dışına çıkmayacağı kanaatine vardım. FİLANDOZ, WILENDA, AIRMAN, BELIEVE IN ME ve EL MASCALERO beşlisine ayrımsız şans verilmesini öneriyorum.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 8,5,9,11,10

2.AYAK: 7

3.AYAK: 3,6,1

4.AYAK: 7,4

5.AYAK: 7,5,4

6.AYAK: 3,12,1,2,4

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*