GÜZEL PROGRAM - 5 ŞUBAT ADANA

Dün Antalya programında bir favori, bir plase, bir de sürpriz toplam üç banko adayım vardı. YARIMADA, ALİÇO, KARAESKİ hepsi kazanınca bizim için kolay bir altılı oldu. Hatta bu üç safkan haricinde MAXIMUS BOY'da favorimdi. Evet ikramiye 350 lirada kaldı ama YARIMADA tek yazanlar 12 liraya isabet sağladılar. Zaten şablonun en geniş hali 60 liraydı. Akşam İzmir'de ise yine analizin dibine vurduk. AGF tablosunda % 75 oynanan isimlerin yanında favorilerim % 2 ile PRENSES DURU ve DEV ADAM'dı. Çiftesi 100 lira verdi bu iki safkanın. İlk iki ayağın kazananı RIO ile RED JUSTEN'ı da ilk sıradan sunmuştum. Dört tane ilk atımın kazandığı ve 20 bine yakın ikramiye veren programda yapılabilecek en saçma kurguyu oluşturduğum için maalesef hedefe ulaşamadık. Önümüzdeki programlarda telafi etmeye çalışacağız artık. Adana tahminlerim şu şekildedir;YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 1

2.AYAK: 4,6

3.AYAK: 1,4

4.AYAK: 7

5.AYAK: 2,6

6.AYAK: 2,3,4,10

7.AYAK: 4Birinci ayakta; CEYAR'ın tıpkı son koşusundaki gibi kulvarından düzgün çıkacağını bilsem tereddütsüz banko önerirdim. Zaman zaman kulvarından kötü çıkabildiği için tek yazmaya cesaret edemedim. CEYAR bugün düzgün çıkarsa stili rakibi BEDESTAN'a falan aldırış etmeden liderliği alıp çıktığı gibi bitirir. Yalnız kulvarında 1 boy bile tereddütlü çıksa işi çok zor. Çünkü tercihli start istemesine rağmen beşinci kulvardan çıkacak. Çünkü birçok isim tercihli start istemiş. Bu da CEYAR'ın aralarda sıkışıp öne gelmesine engel olacağından bırakın kazanmayı tabelaya girmesi bile güçleşir. Bu riski alamayacağım için CEYAR'ı ilk sıradan önermeke yetineceğim.

 

DUELLO, HONORABLE, ANTIOCHOS, BEDESTAN ve SUPER TUNA rakiplerdir.İkinci ayakta; normalde GAZINÇ'ı 1200 metre böyle bir grupta yakalamışken yıkmazdım fakat son koşusunda safkanın adeta hiçbir yeri gitmediği için o halini gördükten sonra tek yazamam. Eğer o güne mahsus bir problem yaşadıysa bugün GAZINÇ için işler kolay olabilir. DEMİRYAPAN ve UZUNYOL ikilisinin süratlendireceği koşuyu 3.4.lükte takip edip düzlükte yapacağı kısa sprinte işi bitirebilir.

 

BEŞİREFE'den bugünkü koşuda harika bir performans bekliyorum.

 

Kısa ama seri sprinte sahip YANTAR şans verilmesi gereken bir başka isimdir.

 

ŞEF NURİ'de mesafe kısa gelmezse sonlarda etkili gelebilir.

Üçüncü ayakta; YÜCEL ilk bu tarz rakiplerle karşılaştığında yani 18.12.2021 tarihli koşusunda sizlere ilk sıradan önermiştim. O gün harika bir performans sergiledi ve F. Yardımcı idaresinde 20 lira ganyanla çok yakın farklarla üçüncü oldu. Sonrasında ise H. Karataş idaresine mücadele edip bugünkü rakiplerinden ÖZAYDIN'ın ardından ikinci kaldı. YÜCEL bu koşu için harika bir hazırlık dönemi geçirmiş. Dolayısıyla rövanşı almaya yakın gözüküyor. BİLİRHAN'ın liderliği alacağı ve ÖZAYDIN'ın takipte olacağı koşuda YÜCEL sonlardaki çok güçlü sprintiyle koşuyu lehine çevirebilir.

 

Rakipler; ÖZAYDIN ve BİRLİHAN'dır.Dördüncü ayakta; BİROL BEY böyle bir grupta favori olmayı sonuna kadar hak ediyor. Son koşusunda ilk kez çıktığı uzun mesafeli koşusunu uzak farkla kazanmıştı. Bugün GRAY PIRATE dışında önlerde gidecek hiçbir isim yokken BİROL BEY'in sürdürdüğü güzel formuyla bir kez daha kazanma ihtimali yüksek. Benim başka bir ayakta inandığım bankom varken AGF tablosunda % 65 oynanan bu ismi yıkıp şablonu cazipleştirmek istiyorum.

 

KURUKÖPRÜ, GRAY PIRATE, GÖKHAN BABAM ve VARLI BEY rakiplerdir.

Beşinci ayakta; ayağına oldukça seri bir isim olan DANS DANS 1200 metrede, dişine göre rakipleri yakalamışken kazanıp maidena veda edebilir. Ben sırf HAİDİ AİŞE, DİJU ve MEGİNAZ gibi stili rakipleri varken temposunun üzerine çıkıp sonlarda durur mu diye tereddüt ettiğim için bu safkanı yıkıyorum.

 

DIAMOND CANDY özellikle dikkat çekeceğim isimdir. AGF tablosunda % 5 oynanan safkanın bu koşuyla birlikte çıkışa geçmesini bekliyorum.

 

CATHY CAN son derece kısa sprinte sahip bir isim. Yarış kazanırsa bu 1200 metrede olur.

 

MEGİNAZ ilk yarışında çok süratli tempoda gidince sonlarda dama dedi. Bu kez daha kontrollü giderse şansı artar.

 

FLYING WING süratli tempoda geçecek olan koşuda sonlarda etkili gelecektir.

 

HAİDİ AİŞE ve DİJU gibi süratli isimlerede şans vererek son ayağa geçiyorum.

Altıncı ayakta; banko önereceğim isim IGUAZU FALLS olacaktır.

Son koşusunu ölçü almıyorum çünkü aleyhine olan kısa mesafede yarıştı ve koşu içerisinde işler istediği gibi gitmedi. Yani yarış şansının yanında olmadığını söyleyeyim.

Bugün IGUAZU FALLS sevdiği pist ve mesafede yarışacak ve üzerinde G. Kocakaya var. Bir anda ivmelenebilmesi bu safkanın en beğendiğim özelliği. SUNDOWN'un liderliğinde düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu ön grup içerisinde takip edecek olan IGUAZU FALLS düzlüğe çıkıldıktan sonra arttıracağı temposuyla farkı açıp kapanışı yapacaktır diyor ve plase konumdaki bu ismi banko olarak öneriyorum.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 6,,4,2,5,3,9

2.AYAK: 1,4,12,3

3.AYAK: 7,4,2

4.AYAK: 2,6,4,1,5

5.AYAK: 3,4,2,10,7,9,5

6.AYAK: 4

Yorum
#1 | umut51 - 15:03:52 - 05.Şubat.2022
Avatar yok müthiş yaklaşımlar,müthiş analizler..1 numarasın....
#2 | Baris Goksu - 15:03:13 - 05.Şubat.2022
Avatar yok @ igsb


Takip atlarım koşuyorsa birinci altılı için tahmin veriyorum. Yoksa sadece ikinci altılı tahmini oluyor sitede.
#3 | MuRRaT - 15:03:28 - 05.Şubat.2022
Avatar yok KRALL tebrikler 👏👍
#4 | igsb - 15:03:50 - 05.Şubat.2022
Avatar yok Ilk altili yokmu baris bey
#5 | Rizadincer - 13:01:43 - 05.Şubat.2022
Avatar yok Emeğine yüreğine sağlık süper tahminler allah kolaylık versin
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*