ANTALYA TAHMİNLERİM - 4 ŞUBAT

Açılış günü dışında Antalya programlarının hepsinde isabet sağladık. Son dört Antalya altılısınıda doğru tahmin etmemize rağmen ikramiyeler istediğimiz seviyede olmadı. Hatta bazılarında son iki ayağı hepsi - hepsi beklememize rağmen AGF'ler kazanınca ikramiye düşük seviyelerde kaldı. Bugün yine hedefe ulaşacağımızı düşünüyorum, umarım ikramiye istediğimiz gibi olur. En geniş hali 60 lira olan ve her ayağı detaylı biçimde yorumladığım tahminlerim şu şekildedir;
YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 1,2,4

2.AYAK: 4,5,7,8,9

3.AYAK: 4

4.AYAK: 1,2,7

5.AYAK: 1

6.AYAK: 5

7.AYAK: 3,8
Birinci ayakta; RACER BOY favori olmayı hak ediyor. Çünkü henüz ilk koşusundan Antalya kumunu ne kadar sevdiğini net biçimde gösterdi. Çok süratli isimlerin yanında tuta tuta kolay tempoda 4.lüğe yerleşmesi dikkat çekiciydi. Antalya pistinde adaptasyon çok önemli. Evet yarışın son 300 metresini pek etkili koşamadı ama onuda erken yürümesine bağlıyorum. Daha düzlüğe çıkılmasını bile beklemeden ivmelenip koşuyu çalmaya çalışması gereksiz bir hamleydi. Bugün FAITHFUL WOLF ve PORTRAIT OF LADY dışında önlerde giden hiçbir isim yok. Ve bu iki safkanda startı son derece ağır alıyor. Benim son koşusunda izlediğim RACER BOY isterse rahatlıkla liderliği alır ve 2-3 boy avansla kaçar. Yok rakipleri ısrarcı olursa ön grupta beklemede yapabilir. Bu kez temposunu yükseltmek için düzlüğe çıkılmasını beklerse kazanma ihtimali yüksek.

 

Bu koşu için İzmir'de harika bir hazırlık dönemi geçiren OĞLUM ANIL çok seveceğine inandığım Antalya pistinde etkili bir sprint izletip sürprizi gerçekleştirebilir.

 

ANGEL OF KINGDOM son koşusunda binicisi tarafından neredeyse hiç zorlanmadı ve tek kamçıyla koşuyu tamamladı. Bu kez üzerinde T. Yıldız varken harika koşacaktır.

 

Form durumunu beğendiğim bir isim FAIR MACTO. Bomboş sıkletiyle etkili bir performans sergileyecektir.

 

Start problemi halledildikten sonra iyi sonuçlar elde etmeye başlayan PORTRAIT OF LADY bugünde sevdiği pist ve mesafede, lehine gidişatta yarışacağından şanslı olacaktır.


İkinci ayakta; kazanmaya yakın gördüğüm isim cazip konumdaki YARIMADA'dır. Son koşusunda bu safkanı yine ilk sıradan önermiş ve şu yorumda bulunmuştum;

 

 

"YARIMADA özellikle dikkat çekeceğim ve ilk sıradan önereceğim isimdir. Antalya pistinde henüz tek bir yarış günü oldu ve pistin oturması gerek ama kendimce gözlemlere başladım. Benim düşünceme göre YARIMADA'nın bu pisti çok sevmesi gerek. Koşuyu 3.4.lük civarında takip edip düzlük boyu sergileyeceği sprintle AGF tablosunda %4 oynanan bu ismin kazanması benim için sürpriz olmayacaktır"

 

 

Hala gözlemimin arkasındayım. YARIMADA 11. olmasına rağmen Antalya pistini bence çok sevecek. Son koşusunda tabela dışı kalmasını kısa mesafeye bağlıyorum. Bugün sevdiği uzun mesafede gerçek gücünü herkese gösterecektir. Cazip bir banko arayanlar AGF tablosunda % 8 oynanan bu ismi tek yazabilirler. ÇİVİCİ'nin liderliğinde rölanti tempoda geçecek olan koşuyu RÜZGARIN HIZI'yla birlikte 2.3.lükte takip etmesini beklediğim YARIMADA düzlük boyu sergileyeceği sprintle birinciliğe uzanabilir.

 

İlk kez çıkacağı uzun mesafeyi çok seveceğini düşündüğüm DUAYENOĞLU sonlarda güçlü gelebilir.

 

ÇİVİCİ önde boş kalacağı için beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

RÜZGARIN HIZI 2.3.lükte gidip temposunu doğru yerde yükseltirse kazanan safkan olabilir.

 

OĞLUM UTKU'yu ise sırf hafif sıkletinin hatırına kuponumda bulunduruyorum.


Üçüncü ayakta; MAXIMUS BOY'un ilk kez çıkacağı uzun mesafede çok etkili olacağını düşünüyorum. Evet daha önce 1800 metrede yarıştı fakat o SAKARYA KOŞUSU olduğu için ölçü almıyorum. Bugün binicisinin teşviği yetersiz kalmazsa düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanabilir.

 

ROYAL UYGUR İzmir'den bildiğim yetenekli bir safkan. Lehine şartlarda yarışacağından harika koşacaktır.

 

Bir de SIESTRA'ya şans vereceğim. BEST OF FATOŞ'a rağmen liderliği alıp düzlüğe sermayeli vaziyette çıkabilirse inatçı yapısıyla direnerek kazanabilir.Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim ALİÇO olacaktır.

Bugünkü en ciddi rakiplerinden OBRADA'yı son koşusunda önde bomboş kalmasına rağmen mağlup etme başarısı göstermişti ALİÇO. Bu kez AKARCA KHAN gibi süratli bir başka isim daha varken ALİÇO için işlerin daha kolay olması gerek.

Uyumlu binicisi idaresinde son 300'den sonra yapacağı etkili sprintle bir kez daha birinciliğe ulaşmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.Beşinci ayakta; banko önereceğim isim KARA ESKİ olacaktır.

Böyle bir grupta favori dahi çıkmaması tamamen totosunun bozuk olmasından kaynaklı. Yalnız bu safkan son koşularında sürekli çim ve sentetik pistte yarışmıştı. Sadece kaba kum yarışlarını ölçü alırsak totosu 1-2-2-2-1-1-1 şeklinde karşımıza çıkıyor.

Bugün ayağına seri hiçbir ismin olmadığı koşuda KARA ESKİ'nin baştan liderliği alıp tempoyu belirlemesini ve düzlüğe çıkıldıktan sonra temposunu yükseltip rakiplerini yanına sokmadan kazanmasını bekliyor, günün bir diğer bankosu olarak öneriyorum.Altıncı ayakta; riske girmeyip tüm isimlere şans vereceğim. Şayet son ayağa gelirsek rahat bir koşu izleme taraftarıyım. Sıralamam şablondadır.


ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 4,9,5,7,8

2.AYAK: 4,,,3,1,2,7

3.AYAK: 1,2,7

4.AYAK: 1

5.AYAK: 5

6.AYAK: 8,3,7,9,1,2,6,4

Yorum
#1 | uisik - 20:08:55 - 04.Şubat.2022
Avatar yok Sevgili Göksu 40 misli muhteşem analizlerinle içeride ….
Teşekkürler
Kaç yıl oldu bilmiyorum seninleyim; bence en iyisisin❤️
#2 | Boran11 - 19:07:44 - 04.Şubat.2022
Avatar yok Muhteşem analizler, eline emeğine sağlık başkan.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*