KEYİFLİ PROGRAM - 2 ŞUBAT ANTALYA

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 8

2.AYAK: 1,2,3

3.AYAK: 1,2,6

4.AYAK: 6

5.AYAK: 1,3

6.AYAK: 1,2,3,4,5

7.AYAK: 3,5,12


Birinci ayakta; favorim SON BAŞAK'tır. Bu safkan takip listemde olan bir isim. Lehine şartlarda yarışırsa ilk koşusunda banko öneririm diye düşünmüştüm. Bugün AGF tablosunda net üçüncü at konumunda olunca heveslendim doğrusu. Pist ve mesafe istediği gibi, grupta çok müsait. Peki neden banko öneremedim? Çünkü maalesef yarış çok düşük tempoda geçecek ve SON BAŞAK sprinter bir safkan. Antalya düzlüğü çok uzun olduğu için SON BAŞAK aleyhine gidişata rağmen düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle kazanmaya yakın gördüğüm isimdir.

 

DAHİ KIZ liderlik hamlesi yaparsa çok şanslı olur. Grupta liderliği isteyecek hiçbir isim yok. M. Kaya sadece kendi mesleğini yaptığında işine saygısı vardı ve dersine iyi çalışır koşuların tempolarını analiz ederdi. At sahibi olmaya başladıktan sonra tempo okumayı falan bıraktı ve adeta hobi niyetine at biniyor. Bu koşu 10 yıl önce koşulsa M. Kaya'nın DAHİ KIZ ile liderliği alacağından emin olurdum ama dediğim gibi artık at sahipliğine kanalize olmuş durumda. Yine de kendi atına bineceği için yarışa çalışmış olabilir. Eğer liderlik hamlesi yaparsa DAHİ KIZ çıktığı gibi bitirebilir.

 

OĞULŞAH Antalya'ya geldikten sonra bambaşka bir kimliğe büründü. Bir önceki koşusunda maidena veda ederken etkili bir performans sergilediğini söyleyemem ama son koşusu gayet başarılıydı. Normalde 2.likte gitmeyi seven OĞULŞAH süratli hiçbir safkan yokken liderliğide alabilir. Sevdiği pist ve mesafede yine iddialı olacaktır.
İkinci ayakta; Antalya hipodromunu seven KARDEŞ KAYA favorimdir. Bir önceki koşusunda Tabela dışı kalmasına rağmen sergilediği performans gayet iyiydi. Sonrasında da gidip başarılı bir ikincilik elde etti. Bugün TAÇSULTAN ve ŞEHRİBAN HANIM ikilisinin tempo vereceği koşuyu 3.lükte takip edecek olan KARDEŞ KAYA düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alıp kazanabilir.

 

TAÇSULTAN ayağına çok ve form durumunu beğendiğim bir isim. ŞEHRİBAN HANIM'ın erken preslerine maruz kalmazsa beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

GÜLALLAR son koşularına göre daha uygun rakiplerle yarışacağı için ağır sıkletine rağmen şanslı olacaktır.

 

Elemek durumunda kaldığım tek isim ŞEHRİBAN HANIM oldu. Son koşularında çim ve sentetik pistte yarıştığı için başarılı olamıyor. Kaba kum performansı iyi olduğundan yeri olanlar bu safkanı ilave edebilirler.


Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim NERTHUS olacaktır.

Bu safkan katıldığı üç koşuda şunu net biçimde gösterdi; hem uzun mesafe istiyor hemde liderliği alıp önde yalnız başına koşması gerek.

Bugün istediği tüm şartlar oluşmuş durumda. Uzayan mesafede çok uygun rakiplerle karşılaşacak ve ayağına seri hiçbir isim yok. Dolayısıyla NERTHUS'un uzak farkla kazanıp maidena veda etmesini bekliyor, banko olarak öneriyorum.
Dördüncü ayakta; PERSIAN ROSE'un son koşusu ölçü değil. Hem sıkleti çok ağırdı hemde stili rakipleri varken liderliği alamadı. Buna rağmen sergilediği performans kötü diyemem. Bugünse şartlar lehine dönmüş durumda. Sıkleti azalmış ve rahatlıkla liderliği alacağı bir grup yakalamış. PERSIAN ROSE'dan net bir beyaz bayrak ayna yarışı izleyebiliriz.

 

ALESSANDRA ilk Antalya koşusunu kazanırken bu pisti sevdiğini net biçimde gösterdi. Bugün aleyhine olan kısalan mesafede yarışacak olsa da yine çok şanslı olur. PERSIAN ROSE'un liderliği alacağı koşuyu LION MOCCASIN'la birlikte 2.3.lükte takip edecek olan ALESSANDRA düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle bugünde kazanabilir.Beşinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim MY WAY TO WAY'dir. Yine Antalya pistiyle kendi bulan isimlerden biride MY WAY TO WAY. Uzun Kocaeli düzlüğünde çok etkili sprint atabiliyor. Bugünde uzayan mesafede bir kez daha kazanma ihtimali yüksek.

 

RUN FOR İLAYDA'dan etkili bir performans bekliyorum. STEEL EMPIRE'ın liderliğinde çok düşük tempoda geçecek olan koşuyu 2.likte takip ederse son ana kadar birincilik mücadelesinde yer alabilir.

 

KUPON için uzayan mesafe lehine. Çok ağırkanlı olsa da uzun sprintle bir kez daha sonuca gidebilir.

 

WONDER GIRL ve STEEL EMPIRE'da yazarak bu koşuyu kapatıyorum.Altıncı ayakta; özellikle dikkat çekeceğim isim AGF tablosunda % 2 oynana ÖZENGER'dir. 220 günlük arasına rağmen etkili dinçlik performansı sergileyip üstün süratiyle çıktığı gibi bitirerek büyük bir sürprize imza atabilir, dikkat!

 

Son ayağın her türlü sonuca açık olduğuna inandığımdan riske girmeyip tüm isimlere şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 3,1,2

2.AYAK: 2,6,1

3.AYAK: 6

4.AYAK: 3,1

5.AYAK: 2,4,1,3,5

6.AYAK: 5,12,3,8,9,2,1,7,4,10,6,11,13

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*