DUYURU VE ADANA TAHMİNLERİM - 1 ŞUBAT

Dün Bursa'da OĞLUM YAMAN, SALUKİ, ÇOK YAKIN ve MARATONCU gibi tek atabileceğim isimler varken en cazibi diye DURANHAN'ı tercihledim. Beşininde kazanmış olması analizlerimizin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. Böyle bir programda maalesef beşte kaldık. Ve bu kez şanssızlıktan dolayı değil benim hatamdan kaynaklı altılıyı doğru tahmin edemedik. Yani SAN SEBASTIAN'ın liderliği alacağını MASTER WIZARD'ın takipte olacağı koşunun çok düşük tempoda geçeceğini belirtip o kadar atta MASTER WIZARD'a şans vermemem hataydı. Ve altılı ganyan oyununda tek bir hata tüm doğruları götürdüğü için diğer beş ayakta ilk atımızın kazanmış olması pek bir anlam ifade etmedi. 18 liralık yedili plase şablonumuz ise 4 misli isabet sağladı ve teselli oldu diyebiliriz.

Bu arada gelinen noktada VIP üyelik paketlerine zam yapmamız gerekiyor. Şubat 2016'dan bu yana tam 6 yıldır aralıksız faaliyet gösteren "barisgoksu.com" ikinci kez üyelik fiyatlarında artışa gidiyor. Bunun sebebi de malumunuz. Bugüne kadarki desteğiniz için hepinize minnettarım, bunu da anlayışla karşılaşacağınızı düşünüyorum. Yeni fiyatlandırmaya göre paketlerimiz; 15 günlük 70₺, 30 günlük 100₺, 60 günlük ise 180₺ olarak güncellenmiş olup yeni ücretler 4 Şubat Cuma gününden itibaren devreye girecektir. O güne kadar üyelikleri bitenler veya üyelik uzatmak isteyenler eski tarifeden işlem yapabilirler.

Adana tahminlerim şu şekildedir;


Birinci ayakta; banko önereceğim isim BABA RAMAZAN olacaktır.

Program zorlu olmasa start problemi olan bir ismi sizlere banko önermezdim fakat ilk ayakta BABA RAMAZAN tek yazmadığım vakit bu koşuyu 8,4,3,7,5,1,10,6,2 şeklinde geçmem gerek. Ve böyle bir programa dokuz atla başlarsam kurguyu kurabilme şansım yok. Dolayısıyla BABA RAMAZAN'a güvenmek mantıklı geldi.

Dediğim gibi start problemi var bu safkanın ama son iki yarışında kulvarından gayet iyi çıkıyor. Beni cesaretlendiren esas sebep bu zaten. Ondan önceki koşularında yaklaşık 10 boy geç çıkıyordu. Safkanı idman pistinde de çok beğendim.

DEMİRYAPAN, OĞLUM AHMET ve PİST KRALI gibi isimlerin liderlik hamlesi yaparak başlayacakları koşuda BAYÇİL ile FEYAT BABA'da ön grupta yer alacaklar. Yani yarışın süratli tempo geçeceğini söyleyebiliriz. BABA RAMAZAN sabırlı bir şekilde bekleyip düzlüğe çıkıldıktan sonra en dışa açılarak yapacağı sprintle tüm rakiplerine hakim olup ilk ayağın kazananı olacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.İkinci ayak; gerçekten inanılmaz zorlu bir koşu. Sırf satış koşusu diye kaytarmak istemeyip detaylı bir çalışma yaptım ama sağlıklı bir sonuca ulaşamadım. Kesinlikle riske girilmemsi gerektiği görüşündeyim.

Özellikle dikkat çekeceğim iki isim var. Bunlar; KİBAR ÇOCUK ve WE WILL SUCCEED'tir.

BORDO MAVİ, EL RAPIDO, COUNT ON YOU liderlik hamlesi yaparak başlayacaklar. Hatta HASANEFE'de bu isimlere katılabilir. KİBAR ÇOCUK ve WE WILL SUCCEED ikilisinden hangisi daha sabırlı sürülürse kazanmaya yakındır.

 

Dediğim gibi çok zor bir koşu olduğu için riske girmeyip bu ayağı kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.

Üçüncü ayakta; takip atlarımdan biri olan KRAL TUNCA favorimdir. Muhtemelen ŞENATİK'in liderliği alacağı ve çokta düşük tempoda geçecek olan koşuyu önlere yakın takip ederse KRAL TUNCA'nın birincilik şansı artar.

 

BORDOMAVİ bir önceki koşusunda kazanma başarısı göstermişti. Son yarışında ise rakipler sertleşince beşinci olabildi. Bugün dişine göre rakipleri yakalamışken son ana kadar birincilik mücadelesinde yer alacaktır.

 

Adana'da iki gündür yoğun yağış varmış ve pistin ıslak olacağı görüşündeyim. Daha önce böyle bir pistte çok kolay kazanan ALTOPRAK'a şans vermemek olmaz.

 

ŞENATİK elemek durumunda kaldığım tek isim oldu.

Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim GOLD DESIGN olacaktır.

Hem grubun en güçlü atı olup hemde lehine gidişatta yarışacağı için ağır AGF oranına aldırış etmeden tek önermeye karar verdim.

Normalde ön grupta bekleyen bir isimdi. Son yarışında A. Çelik harika bir hamle yapıp liderliği aldı GOLD DESING ile ve çok kolay kazandı. Bugünde süratli hiçbir isim yokken muhtemelen G. Kocakaya'da liderlik hamlesi yapacaktır.

Düzlükte pisti ortalayıp rakiplerine direnmesini beklediğim GOLD DESIGN'dan beyaz bayrak ayna yarışı bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

-Sıralı ikili oyunu için ufak bir bütçeyle BELLE FRANCE değerlendirebilirsiniz. Beş erkek rakibinin yanında işi zor gibi gözükebilir ama uzun mesafeye çıkmasını bekliyordum bu safkanın. AGF tablosunda % 2 oynandığı için ikili oyununda cazip olacaktır.
Beşinci ayakta; şartlı 1 koşuda BORANES'in haklı favori olduğuna inanıyorum. İdman pistindeki görüntüsü harikaydı.

 

En ciddi rakibi LUNA LOVEGOOD gibi şampiyon bir isimle anneden kardeş olan HARLAN DRAKA'dır.

 

LIKE MAN, TEFOBEY ve SPACE WALK üçlüsünede şans vererek bu ayağı sağlama alıyorum.
Altıncı ayak; riske girmeyip tüm isimlere şans vereceğim bir koşu olacak. Favorimse JAWINGER'dir.  Son yarışında sizlere banko önerdiğim safkan 2.3.lükte gitti ama düzlüğe çıkıldıktan sonra bir anda gerilemeye başladı. Bana göre nefes yönünden olumsuz etkilendi ve şişti safkan. Yoksa JAWINGER öyle pat diye duracak bir isim değil kesinlikle. Bugün mesafe uzuyor lakin JAWINGER sıkı biçimde hazırlanmış. PLEASANTLY BOY'un liderliğinde düşük tempoda geçecek olan koşuyu 2.likte takip etmesini beklediğim JAWINGER düzlükte bir anda arttıracağı temposuyla 3-4 boy avans alıp kapanışı yapabilir.

 

Bu safkan umduğum performansı sergileyemezse kimin kazanacağını kestirmek güç olduğundan riske girmeyip tüm isimlere şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 8

2.AYAK: 9,8,1,4,3,7,2,5,10,6

3.AYAK: 7,2,4

4.AYAK: 4

5.AYAK: 1,3,5,6,9

6.AYAK: 11,5,2,6,10,7,9,8,1,3,4

Yorum
#1 | tozgur - 14:02:36 - 01.Şubat.2022
Avatar yok duranhan çok yakın çiftesini unutmuşssun
#2 | Rizadincer - 14:02:41 - 01.Şubat.2022
Avatar yok Sıkıntı yok Barış kardeş gazete bile 3 tl olmuş emek veriyorsun helali hoş olsun seninleyiz emeğine yüreğine sağlık
#3 | umut51 - 14:02:25 - 01.Şubat.2022
Avatar yok senin gibi yorumcuya helal olsun....
#4 | Modern - 13:01:12 - 01.Şubat.2022
Avatar yok Dün Bursa'yı sayende yakaladım çok teşekkürler
#5 | DESTINY80 - 13:01:32 - 01.Şubat.2022
Avatar yok hayırlısı olsun usta, aylık 100 lira hiç bi şey değil helali hoş olsun hakkındır
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*