İSTANBUL TAHMİNLERİM - 29 OCAK

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 7

2.AYAK: 8

3.AYAK: 6,7

4.AYAK: 1,2,3,5,6,7

5.AYAK: 1,3,6,7

6.AYAK: 1

7.AYAK: 13

 

 

 

Birinci ayakta; KEREMŞAH kazanmaya yakın gördüğüm isimdir. Hatta çok cazip bir tekle büyük ikramiye hedefleyenler bu safkan üzerine oyunlarını kuralabilirler. AGF tablosunda % 4 oynanan safkan son yarışında uzun mesafe deneyimi olmamasına rağmen üçüncü olurken sergilediği performansla dikkatimi çekmişti. O yarışının ardından hazırlıklarını muntazam biçimde sürdüren KEREMŞAH'ın bu kez sıkletide azalmış durumda. GÜLAĞA'nın liderliği alacağı ERSAVAŞ ile ATLI AHMET'in takipte olacakları koşu süratli tempoda geçerse KEREMŞAH sonlarda yapacağı etkili sprintle sürprizi gerçekleştirmeye yakındır.

 

Son koşularında atbaşı bitiren AFŞAR - ALEVKIRAN ikilisi yine iddialı olurlar.

 

GÜLAĞA inanılmaz inatçı bir safkan. Şayet preslere maruz kalmazsa ve düzlüğe sermayeli vaziyette çıkarsa ağır sıkletine rağmen direnir.

 

YAVUZ REİS, YENİÇAĞLI ve ATLI AHMET şans verdiğim diğer isimlerdir.İkinci ayakta; favorim yarış hayatına bu koşuyla merhaba diyecek olan KURT ENGİN'dir. Uzun süredir düzenli biçimde bu koşuya hazırlanan safkan orijin olarakta dikkat çekiyor. BABAİSMAİL gibi iki milyona yakın kazancı olan bir isimle anneden kardeş. Böyle uygun bir grup yakalamışken yarış hayatına kazanarak başlama ihtimali yüksek.

 

Yarış görmüş olan safkanlar içerisinde ÖRSKAN performansıyla ön plana çıkıyor. Kısa sprinte sahip olduğu için mesafenin 1500'e uzaması aleyhine bir durum olsa da Ö. Yıldırım nadiren yaptığı soğukkanlı sürüşlerden birini son koşusunda bu safkana yapmış. Benzer bir sürüş yaparsa ÖRSKAN'la birinciliğe uzanabilir.

 

Elemek durumunda kaldığım tek isim SARUHNABEY oldu. Şayet liderlik hamlesi yaparsa büyük bir sürprize imza atabilir. Değişik kurgu yapanlar bu ismi değerlendirebilir.
Üçüncü ayakta; her türlü sonuca açık olduğuna inandığım bir koşu. Muhtemelen HOPA ŞAHI liderliği alacak peşine YETİM ALİ takılacak ve koşu çok düşük tempoda geçecek. Tek bir ismi bile dışarıda bırakmadan bu ayakta hepsi diyeceğim. Sıralamam şablondadır.

Dördüncü ayakta; AGF tablosunda bu kadar ağır favori konumda olmasaydı OĞLUM DORUK'u banko olarak önerebilirdim. Form durumu gayet iyi ve sentetik pisti seviyor. Düzlük boyu sergileyeceği etkili sprintle birinciliğe uzanabilir.

 

BRAVE GLADIATOR'un liderliği alacağı DOĞA KANUNU ve TREVI FOUNTAIN'un takipte olacağı koşuda tempoyu olabildiğince düşük tutarlarsa bu üçlüde şanslı olacaktır.Beşinci ayakta; günün banko olarak tercih edilebilecek bir başka ismi var, o da LADY RÜZGAR'dır. Normalde 2.3.lükte gidip düzlükte arttırdığı temposuyla sonuca giden bir isim. Kimse liderlik konusunda ısrarcı olmazsa son koşusunda yaptığı gibi kendi tempoyu belirleyipte kazanabiliyor. Yani son derece kabiliyetli bir safkan. Bugün muhtemelen MAGGY HAWK'un arkasına yerleşip 2.likte gidecek olan LADY RÜZGAR düzlükte vites yükseltip birincilik serisini sürdürebilir.

 

MAGGY HAWK ve LENORA rakiplerdir.

Altıncı ayakta; banko önereceğim isim BABA İLHAMİ olacaktır.

Son koşusunda daha sert rakiplerle karşılaşıp tatminkar bir dördüncülük elde etmişti.

Bugün daha uygun rakiplerle karşılaşacak ve daha da önemlisi sıkleti bomboş.

Binicisi O. Yıldız'ın dikkat etmesi gereken en önemli konu yarışı aşırı yavaş tempoda geçecek olması. GUBAZ ve ÖZGÜRHAN ilk sırada olacaklar ama G. Özçelik ile H. Yolaçıcı kantarmaları çekip koşuyu çok düşük tempoda götürürler. Dolayısıyla BABA İLHAMİ'nin rakiplerine fazla avans vermeden 4.5.likte konumlanması önemli.

Düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle BABA İLHAMİ'nin bu vasat grupta kazanacağına inanıyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 8,,2,5,1,6,7,3

2.AYAK: 6,7

3.AYAK: 3,1,6,2,5,7,8,9,10,4

4.AYAK: 7,6,1,3

5.AYAK: 1,,3,6

6.AYAK: 13

Yorum
#1 | imparator - 19:07:52 - 29.Ocak.2022
Avatar yok Plase de vermişsin barış eline sağlık
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*