ANTALYA TAHMİNLERİM - 21 OCAK

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 1,2

2.AYAK: 8

3.AYAK: 2,3,4,5,10,12

4.AYAK: 1,2,3

5.AYAK: 1,2

6.AYAK: 1,3,6

7.AYAK: 3,6,8,12
Birinci ayakta; banko önereceğim isim ZİRKON olacaktır.

Böyle bir grupta AGF tablosunda üçüncü at konumunda olması beni oldukça şaşırttı doğrusu. Sanırım totosu kötü olduğu için güvenilmemiş. Yalnız bu safkanın yarışlarını incelediğimiz vakit kötü koşmasının doğal olduğunu görebiliyoruz.

08.11.2021 tarihli koşusunda Kocaeli'de kazandığı koşudan sonra başarılı olamadı ama bunun sebepleri var. Dilerseniz o yarışlara kısaca değinelim.

Kaba kumda kazandığı koşunun ardından 24.11.2021 tarihinde ZİRKON sentetik piste gitti ve 63 kg yarıştığı için doğal olarak başarılı olamadı. Sonraki koşusunda 03.12.2021 tarihinde bu kez sevdiği kaba kumda mücadele ama MASTER WIZARD'ın liderliği aldığı koşu çok düşük tempoda geçince beklenilen bitirici sprinti atamayıp üçüncü oldu ZİRKON. Zaten liderliği alan MASTER WIZARD koşuyu kazanırken onu takip eden CHAIRMAN'de yarışı ikinci tamamladı. Bu sonuç bile tempo konusunda bize bir şeyleri açıklıyor. Sonrasında 24.12.2021 tarihinde piste çıktı ZİRKON. Bu kez kısa vadeli koşuda yarıştı ve yarış yine çok düşük tempoda geçti. Liderliği alan KARA HİSAR koşuyu kazanırken onu takip eden MAXBUENO sahadan ikincilikle ayrıldı. ZİRKON'un son yarışında yani 07.01.2021 tarihli koşusunda yine değişen bir şey olmadı. Bu kez PERSIAN PRINCE beyaz bayrak ayna yarışı izletirken 2.likte giden LORD OF THE WINDS'te koşuyu ikinci tamamladı.

Gördüğünüz gibi ZİRKON uzun süredir lehine gidişatı yakalayamıyor. Son üç koşusunda da liderliği alan safkan kazandı, 2.likte giden isimde koşudan ikincilikle ayrıldı. Bu kez nihayet ZİRKON'un lehine gidişatta yarışacağını düşünüyorum.

ROTAVATÖR ile LORD OF THE WINDS'in mutlaka liderlik hamlesi yaparak başlayacakları görüşündeyim. FAITHFUL WOLF ve AIRMAN'de ön grupta yer alıp öndeki tempoya katkıda bulunacaklar.

Bu kez tempo istediği gibi gelişeceğinden ZİRKON'un sonlarda yapacağı çok etkili sprintle son sözü söylemesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.İkinci ayakta; YARIMADA özellikle dikkat çekeceğim ve ilk sıradan önereceğim isimdir. Antalya pistinde henüz tek bir yarış günü oldu ve pistin oturması gerek ama kendimce gözlemlere başladım. Benim düşünceme göre YARIMADA'nın bu pisti çok sevmesi gerek. Koşuyu 3.4.lük civarında takip edip düzlük boyu sergileyeceği sprintle AGF tablosunda %4 oynanan bu ismin kazanması benim için sürpriz olmayacaktır.

 

Rakipleri sırasıyla şablondadır.


Üçüncü ayakta; favorim MİRAYKIZ'dır. Yarışta net bir kaçak yok belki ama ön grupta gitmeyi seven birçok isim var. Bu da temponun süratlenmesi için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. MİRAYKIZ sabırlı biçimde sürülürse son 300'den sonra yapacağı etkili sprintle koşuyu lehine çevirebilir.

 

DEFNELİ, BENGÜTAŞ, OĞULŞAH ve ANDREAKIZI rakiplerdir.
Dördüncü ayakta; ilk şansı KUPON'a veriyorum. Evet maidena biraz geç veda etti ama potansiyeli yüksek bir safkan. Ayrıca uzun sprinte sahip olduğundan Antalya pistini çok seveceği görüşündeyim. Düşük tempoda geçecek olan koşuyu 2.3.lükte takip edip düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle bir kez daha kazanabilir.

 

BALİ KIZI ayağına oldukça seri bir isim. Stili rakibinin olmadığı bu koşuda düzlüğe 3-4 boy avansla çıkma ihtimali yüksek. Sonlarda dursa bile aldığı avans kazanması için yeterli olabilir.
Beşinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim THE PLUCKY'dir. Bugüne kadar kum pistte herhangi bir başarı olmasa bile düzlüğe uzun Antalya pistinde harika koşacağına inanıyorum. Grubun en uzun sprinteri olan THE PLUCKY eksik olduğu piste rağmen kazanmaya yakın gördüğüm isimdir.

 

ALİÇO orta sıralarda gidip sonlardaki etkili sprintiyle koşuyu lehine çevirebilir.

 

Son yarışında sizlere banko önerdiğim fakat hayal kırıklığı yaratan OBRADA bu kez önde boş kalacağı bir grup yakalamışken bir yarış gecikmelide olsa kazanabilir.

Altıncı ayakta; bu kadar vasat ismin maidena veda etme mücadelesinde ilk şansı GEÇİŞ ZAMANI'na tanımak mantıklı geldi. Sonuçta bir KAIZBERT yavrusu ve koşacağım derse bu rakiplerini rahatlıkla mağlup eder. Kulvarından iyi çıkıp düzlüğe lider çıkabilirse AGF tablosunda % 1 oynanan GEÇİŞ ZAMANI sürprizi gerçekleştirebilir.

 

Rakipler sırasıyla şablondadır.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 8

2.AYAK: 4,3,5,10,2,12,9,7,11

3.AYAK: 1,2,3,4,5

4.AYAK: 2,1

5.AYAK: 6,1,3

6.AYAK: 12,8,3,6,4,9,1,13

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*