İKİ BANKO - 16 OCAK İZMİR

Birinci ayak; kesinlikle riske girmemenizi önereceğim bir koşu. Hepsi diyerek sürpriz bir sonuç oluşmasını beklemek mantıklı tercih olacaktır. İlk sıradan önerdiğim KÜŞİ ile son sıradan sunduğum MAHPERVERKIZ arasında pek bir fark olmadığını özellikle belirtmek isterim. Süratli hiçbir ismin olmadığı ve çok düşük tempoda geçecek olan bu yarışa hepsi diyerek sonraki koşuya geçiyorum.İkinci ayakta; banko önereceğim isim BABA BENİM olacaktır.

Son yarışı şüphesiz hayatının en iyi koşuydu. Ön grupta konumlandı ve düzlük boyu sprint atıp başarılı bir ikincilik elde etti. O yarışın ardından idman sahasında dereceli işler sergilemeye başlayan BABAM BENİM formunu daha da geliştirmiş gözüküyor.

Bugünkü koşuda ayağına seri hiçbir isim yokken BABAM BENİM ya liderliği alır ya 2.likte gider. Başarılı aprantisi G. Özçelik idaresinde kazanıp maidena veda etmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

Üçüncü ayakta; favorim BOMBACAN'dır. Bugünkü rakiplerinden ATİKSOYLU ile son karşılaştıklarında liderliği neden bıraktı anlamış değilim. Bu kez BOMBACAN'ın üzerinde Ö. Yıldırım varken 2.likte falan gitmez. Belki kazanamaz bilemiyorum ama ATİKSOYLU'ya liderliği bırakmayacaktır. Düzlüğe 1-2 boy avansla çıkarsa inatçı safkan beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

ERTEMİZ, HAVZA ASLANI, ANAYURT ve ATİKSOYLU rakiplerdir.


Dördüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim CONGENIAL SON'dır. Süratli tempoda geçen koşularda bu safkan sabırlı biçimde sürüldüğü vakit etkili son verebiliyor. Bugünde şartlar tamamen lehine. DEĞİRMENDERE BEYİ ve WARM HEARTED gibi bekleme ihtimali olmayan iki isim var. JUSTICE FOR ALL ve AKSAKALLI'da ön grupta yer alacaklar. Son derece yüksek tempo koşulacak olan yarışta CONGENIAL SON sonlardaki etkili sprintiyle birinciliğe uzanabilir.

 

GURME ve WARM HEARTED rakiplerdir.
Beşinci ayakta; banko önereceğim isim CAN DADAŞ olacaktır.

Sevdiği pist ve mesafede, inanılmaz uygun rakiplerle karşılaşacak. Bu yarış içinde harika bir hazırlık dönemi geçirmiş. İdman pistinde pırıl pırıl görünüyordu.

CRIMINAL'a aldırış etmeden liderliği alacağını düşündüğüm CAN DADAŞ bu rakiplerini mağlup ederken zorlanmayacaktır. Günün ikinci bankosudur.
Altıncı ayak; günün zorlu koşularından. YÜCELİR'in liderliği alacağı ASHÜNKAR'ın takipte olacağı kısa mesafeli koşuda şans verdiğim isimler sırasıyla şablondadır.

 
 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 3,2,8,7,4,6,1,5

2.AYAK: 4

3.AYAK: 3,4,5,1,2

4.AYAK: 5,6,7

5.AYAK: 3

6.AYAK: 5,3,6,4,11,7,1,8

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*