KOCAELİ TAHMİNLERİM - 26 KASIM

Birinci ayakta; UZUN BEY son koşusunda önde bomboş kalarak yarışınca kazanma başarısı göstermişti. Bugün yine yalnız başına tempo belirleyeceği için bir kez daha çıktığı gibi bitirebilir. Koşunun başlamasıyla birlikte ATLIBEY, TAHİR BABA ve GUBAZ üçlüsünün önünde liderliği alacak olan UZUN BEY yine beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

TAHİR BABA düzlük boyu sprint atabilme yeteneğine sahip mücadeleci bir safkan. Son ana kadar birincilik mücadelesinde yer alacaktır.

 

ATLIBEY son koşusundaki taktiği uygulayıp UZUN BEY'den rövanşı alabilir. Zira aralarında pek bir fark yoktu.

 

Yarış beklediğimden erken süratlenirse OLGUNALP ve SANCAKTAR sprintleriyle devreye girebilirler.

İkinci ayakta; favorim IMPOSING VICTORY'dir. Benim atım olsa 1200 dışında koşturmamaya özellikle gayret ederim. Bugün nihayet tam mesafesinde yarışacağı için harika koşacağı görüşündeyim. Süratli tempoda geçecek olan koşuyu bariyerde 4.5.likte takip edip düzlükteki sprintiyle aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

KUZGÖLCÜKLÜ harika koşmasını beklediğim bir başka isimdir. BÜYÜK AJİBA, SEPULVEDA gibi süratli isimlerin arkasına yerleşip son 400'den sonra arttıracağı temposuyla birinciliğe uzanabilir.

 

DOLCE MOYA, BARTH BOY ve RASİM KAPTAN şans verdiğim diğer isimlerdir.
Üçüncü ayakta; denk güçteki isimlerin birincilik mücadelesini izleyeceğiz. LANGERON'un liderliği alacağı koşuda riske girmeyip birçok isme şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.
Dördüncü ayakta; kısa mesafeli sürat koşusu izleyeceğiz. Hem ERGÜÇLÜ hem KAPAKLICAN'ın 1200 metre mesafede bekleyeceklerini düşünmüyorum. Kamçı sopa liderlik uğraşına girme ihtimalleri yüksek. Bu tarz kısa mesafeli sürat koşularında hem harika adapte olan hemde düzlükte binicisinin teşviğine anında yanıt veren isimler çok daha şanslı oluyorlar. Bu tanıma gayet uygun olan KELEŞHAN - ROMANOLUR ikilisine ayrımsız biçimde şans vererek sonraki koşuya geçiyorum.


Beşinci ayakta; banko önereceğim isim KRAL ATEŞ olacaktır.

Koşunun favorisi UĞURKAAN'a son yarışında H. Çizik binmişken şimdi KRAL ATEŞ'i tercihlemesi bile bir şeyleri açıklıyor bizlere. Az bir ihtimal UĞURKAAN'ın ilgilileri apranti indirimine gitmek istemişte olabilirler ama iki at arasında kıyasla yaptığım vakit KRAL ATEŞ çok daha ağır basıyor zaten.

UĞURKAAN'ın önde boş kalmadan 1500 metrede bitirmesi çok zor. ERSOYLUM gibi son koşusunda ölüm temposunda kaçmış bir rakibi varken UĞURKAAN'ın işi zor bence. KRAL ATEŞ ise yarışa çok iyi adapte olan ve sonlardaki kısa sprintiyle sonuca gitmeye çalışan bir isim. H. Çizik'in bu safkana ekstra katkı sağlayacağı ve bu kez sprintini çok daha uzun sürdüreceğine inanıyorum.

Özellikle son 300'den sonra yapacağı hücumlarla koşuyu lehine çevirmesini beklediğim KRAL ATEŞ banko önereceğim safkandır.Altıncı ayak; günün en zorlu koşularından biri. DURAKSIZ'ın liderliği alacağı RÜZGARIN HIZI'nın takipte olacağı koşu için şans verdiğim isimler sırasıyla şablondadır.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 4,3,1,5,9

2.AYAK: 11,6,5,1,7

3.AYAK: 4,3,5,1,2

4.AYAK: 2,4

5.AYAK: 4

6.AYAK: 3,11,2,5,4,6 / 12,8,9

Yorum
#1 | Engin - 20:08:38 - 26.Kasım.2021
Avatar yok Çok çok teşekkürler.
#2 | umut51 - 20:08:45 - 26.Kasım.2021
Avatar yok Başarılarını sadece ikramiye açısından değerlendirip, sana sadece moral olması için beklenen, tebrikleri bir küçük cümleyle iletmeyenlere selam olsun!
#3 | Temelhan - 20:08:02 - 26.Kasım.2021
Avatar yok Tebrikler başarilarin daim olsun Daha büyuklerine 🙏
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*