SÜPER PROGRAM - 21 KASIM ADANA

Hem çalışırken hem yorum yazarken müthiş keyif aldığım bir program oldu. Umarım sonuda güzel olur. Program seçerek oynayan üyelerimizin kesinlikle Adana'yı tercih etmelerini öneririm. Şans verdiğim tüm safkanları detaylı biçimde açıkladığım için yorumlar bir hayli uzun oldu. Bu sebeple açıkladığım saatten daha geç yayınlamak durumunda kaldım tahminleri. Bu sebeple beklettiğim üyelerimiz kusura bakmasın lütfen. Yorumlarım şu şekildedir;

 

 

 

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 8

2.AYAK: 2,3,7,9

3.AYAK: 2,3,5,6,7,8

4.AYAK: 3,8,9,10

5.AYAK: 1,2,3,4,6

6.AYAK: 4

7.AYAK: 3
Birinci ayakta; riske girmeyip çok isme şans vereceğim. Çünkü tüm safkanlar hakkında olumsuz görüşlere sahibim. Mesela tüm atlar hakkında 1-2 cümle edeyim, sizlerde nasıl bir koşunun bizleri beklediğini daha net canlandırabilirsiniz.

YANTAR takip atlarımdan biri. Form durumu iyi. Yalnız çok kısa sprinte sahip olduğundan ağır kilo kaldırabilen bir isim değil. Bugüne kadar 59 kg üzerinde yaklaşık 20 kez yarıştı ve henüz birinciliği yok. Bugünde sıkleti 62,5 kg.

ŞAHİNŞEVKET kalite olarak gruptan üstün ama 121 günlük arası var. Bazı safkanlar etkili dinçlik performansı sergileyebiliyor olsa da ŞAHİNŞEVKET onlardan biri değil. Daha önce 4-5 kez ara vermişti ve hiçbirinden kazanarak dönmedi.

FAHRENHEİT form durumu fena değil ama bulduğu her yarışı koşuyor adeta. Bir uzun bir kısaya döndüğü için bir türlü kazanamıyor. Son koşularında sürekli çim koşmuşken bu kez kuma çıkacak. Yine 2.3. kalma ihtimali kazanma ihtimalinden çok daha yüksek.

HAZİNEM bugüne kadar dört kez yarış kazandı. Bunlardan biri maiden diğer üç koşusu ise dişilere mahsus yarıştı. Erkek rakiplerinin yanında söz sahibi olması çok zor.

HİSARKIZ çok vasat bir at. Tek artısı hafif sıkleti.

ÜÇGÜZEL problemlerle boğuştuğu için sürekli ara vererek yarışmak durumunda kalıyor.

ÜNALAN'ın son yarışı başarılı fakat kazanma konusunda ciddi problem yaşayan bir isim. Hayatının ilk koşusunu kazandıktan sonra katıldığı 30 koşuda sadece 1 kez kazanabildi.

YAĞIZALP'in tek artısı yarış içerisinde kolay tempoda gidip düzlüğe kazanacakmış izlenimi vererek çıkması. Kötü durumda olduğundan düzlükte binicisi hadi dediğinde gerilemeye başlıyor.

AĞAMSIN tam bir tempo atı. Mesafe uzun olsaydı böyle bir grupta sanırım tek önerirdim. Daha önce 1500 metrede 6 kez yarışmış ve bırakın kazanmayı ilk iki bile yapamamış. Her şeye rağmen ÜNALAN önünde liderliği alabilirse beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

BERSUN ATEŞİ kumcu mu çimci mi, uzuncu mu kısacı mı ne olduğu belirsiz bir safkan.

BEŞİREFE bir önceki kum yarışında 7.8.likte zar zor gidiyor, son koşusunda BABA MAHİR, ESANADOLU gibi isimlerin yanında liderliği alıyor. Gidişat konusunda da ne yapacağını kestiremediğim isimlerden.

İşte safkanlar hakkında görüşlerim böyle. Oluşturduğum sıralama şablondadır.


İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim NARLICA GÜZELİ'dir. Gününde olduğu vakit etkili performanslar sergileyebilen bir isim. Bugün EPSİLON'un liderliği alacağı koşuyu 2.likte takip edip düzlükte ayakta kalarak birinciliğe ulaşabilir.

 

CANAN HANIM grubun en güçlü sprinteri olsada güvenemiyorum. Çünkü inanılmaz ağırkanlı bir safkan. 51,5 kg olduğu için gücünü erkenden alırsa rakip tanımayacaktır.

 

ALATA kulvarından düzgün çıkacağını bilsem kesinlikle banko önereceğim isim olurdu. Maalesef start sorunu gerçek gücünü yansıtmasına mani oluyor. 4-5 boydan fazla oyalanmazsa birinciliğin en güçlü adayıdır.

 

PİTANE, BELENUS ve EPSİLON şans verdiğim diğer isimlerdir.

Üçüncü ayakta; favorim MEKEHAN'dır. Bir önceki koşusunda kum pistte mücadele edip liderliği almış ve düzlüğe 3-4 boy avansla çıkmıştı. Tam kazandı derken sonlarda güçlü gelen rakibine karşı koyamayıp ikinci kaldı. Ardından çim pistte yarışan sakfan kulvarından kötü çıkıp stili dışı koşmasına rağmen tatminkar bir performans sergileyerek beşinci oldu. Bugün kulvarından düzgün çıkarsa stili rakibinin olmadığı koşuda H. Çizik idaresinde beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

SEMİHABİ grubun kaliteli isimlerinden. Verdiği aradan sonra gördüğü yarışlarla birlikte istenilen kıvama geldi. Sıklet avantajıda varken bugün harika koşacaktır.

 

BERTAN son yarışında banko önerdiğim isimdi. Erken yürüdüğü için kazanabileceği koşudan ikincilikle ayrıldı. Mesafenin 1500'e uzaması ve Ö. Ordu idaresinde yarışacak olması dezavantajları olsa da böyle bir grupta şans vermemek olmaz.

 

ŞAMAN BABA İstanbul'dayken takip ettiğim ve uzun mesafede yarışmasını kolladığım bir isimdi. Yaklaşık üç aydır yarışmayan safkan karşıma Adana'da çıktı. Mesafe 1500 fena sayılmaz ŞAMAN BABA için. Vedat Abiş idaresinde sonlarda güçlü gelecektir.

 

BY BECERİK, İLK KURŞUN ve BERK ŞAMPİYON şans verdiğim diğer isimlerdir.

Dördüncü ayakta; koşuya detaylı çalışmadan önce GÜLNİŞAN'ı banko öneririm diye düşünmüştüm. Çünkü son koşusunda takibe almış ve önde boş kalacağı bir grup kolluyordum. Bugün muhtemelen önde yalnız kalacak evet ama bu safkandan soğumama sebep idman pistindeki görüntüsü oldu. Yarışla idman çok farklı şeyler tabii ki ancak GÜLNİŞAN'ı pek sağlıklı görmedim. Bu yüzden tek önerme fikrinden vazgeçtim. Her şeye rağmen düzlüğe yıpranmadan çıkarsa etkili sprint gelmeyeceği için birinciliğe ulaşabilir.

 

HİKAYE bence bu gruptaki en kaliteli isim. Bariyerde 2.3.lükte gidip düzlük boyu sergileyeceği sprintle aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

ÖZGÜRKIZIM'ın en büyük özelliği uzun sprint atabilmesi. Yarış süratli tempoda geçerse tüm dökülenleri toplayarak kazanabilir.

 

ÇİLEKEŞ, GRAY RUNNER, GLEAMY ve MOON FAIRY sırasıyla şans verdiğim diğer safkanlardır.
Beşinci ayakta; banko önereceğim isim WISEMAN olacaktır.

Yedi ay kadar sahalardan uzak kaldıktan sonra harika bir geri dönüş yaptı safkan.

Ankara'da önce 1300 metre mesafede yarışıp düzlüğe en geride çıktığı koşuda sonlardaki güçlü sprintiyle üçüncü olmayı başardı.

Arından 1500 metrede yarıştı ve yine düzlüğe en geride çıktı. Büyük bir mesafeyi kapayıp ikinci olurken aynayı oldukça diri vaziyette geçmişti.

Bu kez uzun mesafede yarışacak WISEMAN. Üzerinde de beğendiğim bir binici var. BABAOKTAY ve OSMAN BABA ikilisinin tempo vereceği koşuda WISEMAN'in düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle rakiplerini mağlup etmesini bekliyor ve banko olarak öneriyorum.

Altıncı ayakta; banko önereceğim isim ROCK KINGDOM olacaktır.

Son yarışında sürpriz konumdayken bu safkanı sizlere ilk sıradan önerirken şu yorumda bulunmuştum;

 

 

"ROCK KINGDOM cazip bir tek arayanlar için ideal seçim olarak duruyor. Stili hiçbir rakibi yokken rahatlıkla liderliği alıp düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacak. Ağır sıkleti sorun yaratmazsa bu rakiplerine yakalanmaz"

 

 

Maalesef o gün A. Kurşun ROCK KINGDOM ile liderliği almayınca kesinlikle ölçü alınmaması gereken bir performans sergiledi. Bugün uzayan mesafede, stili tek bir rakibi yokken, E. Çankaya idaresinde baştan öne düşüp tempoyu belirleyen isim olacaktır.

Düzlükte pisti ortalayıp rakiplerine geçit şansı vermemesini beklediğim ROCK KINGDOM'ı günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.


ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 9,7,3,2,1,5,8,11

2.AYAK: 6,7,2,3,5,8

3.AYAK: 8,9,3,10,4,5,2

4.AYAK: 3,4,6,1,2,8,5

5.AYAK: 4

6.AYAK: 3

Yorum
#1 | Temelhan - 01:01:20 - 22.Kasım.2021
Avatar yok Başarıların daim olsun Daha büyuklerine 🙏
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*