SAĞLAM BANKO - 24 NİSAN ANKARA

Birinci ayakta; favorim HIGH PRESSURE'dır. Adana'da da kötü koştuğunu söyleyemem ama Ankara kumunu bir başka seviyor bu safkan. Geçtiğimiz yıl Ankara'da cazip konumdayken banko önerdiğim koşularda genelde beni yanıltmıyordu. Bugün tek önerecek kadar tutmasam da böyle bir grupta bu kadar geri planda kalmasına şaşırdım açıkçası. HIGH PRESSURE kulvarından 1-2 boy tereddütlü çıksa bile safkanı mutlaka belli bir sürate sokup yarışta olduğunu daha koşunun ilk metrelerinde safkana anımsatmanız gerekiyor. S. Boyraz'da bu safkana gayeti iyi biniyor zaten. Muhtemelen başlarda DUELLO'nun liderliği alacağı ve düşük tempoda geçecek olan koşuyu doldurup 2.likte takip edecek olan DUELLO 800'ün oralarda liderliği alıp rakiplerine direnerek sürprizi gerçekleştirebilir.

 

DUELLO, PANCHMAHAL, SKY WOLF, BABAOKTAY ve MOURINHO rakiplerdir.


İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm safkan BABAARİF'tir. Kocaeli'den formda geldiğini söyleyemem ama Ankara performansı üst düzey bir isim. Az ama öz yarışı var bu pistte. Bugünde başarılarına bir yenisini eklemesi için şartlar lehine gözüküyor. KADHAN'ın liderliği alıp tempoyu belirleyeceği koşuyu 2.likte takip edecek olan BABAARİF düzlüğe çıkılırken sıklaştıracağı ataklarla liderliği alıp rakiplerine direnerek kazanabilir.

 

TUMBUL ÇİÇEĞİ, KADHAN ve MAHZUNKRAL rakiplerdir.
Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim COMMITMENT olacaktır.

Yarış hayatına Ankara kumunda başlayan safkan berbat sürülmesine rağmen başarılı bir ikincilik elde etti. Berbat sürüldü diyorum çünkü tüm rakiplerinin dışından dolanıp fazla mesafe kat etmişti. Buna rağmen ikinci olabilmesi COMMITMENT'ın Ankara kumunu çok sevdiğini gösteriyor.

Sonraki koşusunda Kocaeli'de çok hazır ve sınıf atlayan KUMRU'ya denk geldiği için yine ikinci kaldı.

Son yarışında ise alakası olmadığı uzun mesafeli sentetik pist koşusunda mücadele ettiği için beşinci olabildi.

Bugün sevdiği Ankara kumunda çok uygun rakiplerle karşılaşacak olan COMMITMENT'ın kolay kazanıp maidena veda etmesini bekliyor ve banko olarak öneriyorum.


Dördüncü ayakta; cazip konumdaki KING BERKAY'dan bugün çok etkili yarış beklediğimi özellikle belirtmek isterim. Hatta mesafe 1500 değilde 1400 falan olsa alternatif banko adayım bile olabilirdi. Son koşularında genelde aleyhine gidişatta yarışan safkan nihayet istediği gidişatı yakalamış gibi gözüküyor. Bilinen süratiyle SUMEL HAN ve CONTENDER önünde liderliği alacak olan KING BERKAY düzlüğe 2-3 boy önde çıkıp rakiplerine direnebilir.

 

GÖĞÜSGEREN, SHARPA, FIRE OF WORLD, VICTOR WOLLES, GRAYOCEAN ve CONTENDER şans verdiğim diğer isimlerdir.

Beşinci ayakta; oldukça cazip konumda olduğu son yarışında sizlere favori olarak sunduğum KÖSEF için şu yorumda bulunmuştum;

 

 

"denk güçte isimler bir araya gelmiş. Buna bir de yarışın çok düşük tempoda geçeceği gerçeğini ilave edince yarışın zorluğu daha da artıyor. Her şeye rağmen favorimin KÖSEF olduğunu belirteyim. Adana'da aradığını bulamadı ancak Ankara kumunu sevdiğini unutmamak gerek. Bugün önlere yakın giderse birincilik şansı artar"

 

 

Beklediğim gibi gayet etkili bir performans sergiledi KÖSEF ve Ankara kumunu ne kadar sevdiğini bir kez daha göstererek başarılı bir ikincilik elde etti. Bugün muhtemelen AĞAMSIN'ın liderliği alacağı ve düşük tempoda geçecek olan koşuyu 2.likte takip edecek olan KÖSEF temposunu doğru yerde yükseltirse rakiplerine hakim olup birinciliğe ulaşabilir.

 

BABACANDIR, BERATEFE, AĞAMSIN ve ALDENİZ şans verdiğim diğer isimlerdir.
Altıncı ayakta; kapanışı yapmaya çok yakın gördüğüm isim WANPİR'dir. Ankara çim pist performansına hayran olduğum isimlerden. Lehine şartları yakaladığı vakit her grupta söz sahibi olabilir ve bugün şartlar tamamen lehine gözüküyor. İdeal pist ve mesafesinde, uyumlu binicisi idaresinde yarışacak. AYDERAĞASI, CÖMERTOĞLU, BİDANEM gibi isimlerin süratlendireceği koşuda WANPİR sonlardaki etkili sprintiyle tüm gruba hakim olarak aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

İŞİNİBİLİR, ILDIR ESİNTİSİ ve GÜNBİKE rakiplerdir.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 3,1,2,5,6,7

2.AYAK: 4,1,6,3

3.AYAK: 3

4.AYAK: 8,1,3,7,5,2,6

5.AYAK: 7,4,1,2,3

6.AYAK: 9,,,14,5,4

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*