TEK BANKO - 15 NİSAN ANKARA

Birinci ayakta; sergileyeceği performans kazanması için yeterli olacak mı bilmiyorum ancak AYZA HANIM'ın çok etkili performans sergileyeceğinden eminim. Çünkü yarışta stili hiçbir rakibi yok. Yani AYZA HANIM rölanti tempoda liderliği alıp düzlüğe sermayeli vaziyette çıkma imkanı bulacak. Rakipleri tarafından yakalansa bile tekrar tazeleyecek gücü olacağından rakiplerine direnip kazanabilir. Ayrıca eküriside iddialı olacaktır.

 

SAYDAM ATEŞ Ankara kumunu çok seven bir isim. Ağır sikletine rağmen böyle uygun bir grupta mutlaka söz sahibi olur.

 

SERPİN TAY'ın Ankara geçmişi parlak olmasa da o zaman henüz kendini bulmamıştı. Bu piste bu kez formda çıkacağı için SERPİN TAY'dan etkili bir yarış bekliyorum.

İkinci ayakta; şartlı 1 koşuda favorim HAMASET'tir. İlk olarak orijin itibariyle dikkatimi çekti bu safkan. HASAFET gibi bir şampiyonun anneden kardeşi. İdman pistindeki görüntüsüde oldukça hoşuma gitti. Kendinden emin, son derece hazır görüntüdeydi. Avantajlı kulvardan yarışa başlayacak olan HASAMET'in A. Çelik idaresinde yarış hayatına kazanarak başlaması doğal netice olur.

 

Şartlı 1 koşu olduğu için riske girmeyip ilk ayağı kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.

Üçüncü ayakta; denk güçte isimler bir araya gelmiş. Buna bir de yarışın çok düşük tempoda geçeceği gerçeğini ilave edince yarışın zorluğu daha da artıyor. Her şeye rağmen favorimin KÖSEF olduğunu belirteyim. Adana'da aradığını bulamadı ancak Ankara kumunu sevdiğini unutmamak gerek. Bugün önlere yakın giderse birincilik şansı artar.

 

ASRIN PEHLİVANI, SOYDERE, BERATEFE ve SARARHAN rakiplerdir.
Dördüncü ayakta; PRAISE benim bu koşuyu kazanmasını beklediğim isimdir. Tahminleri geceden yayınladığım için AGF tablosunda yerini bilmiyorum fakat plase konumda olacağını düşünüyorum. PRAISE son yarışın A. Çelik tarafından berbat sürüldüğü için düzlüğe bitik vaziyette çıktı. Kesinlikle ölçü alınmayacak bir performanstı. Bugün üzerinde G. Kocakaya var ve süratli hiçbir isim yokken liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde belirleme imkanı olacak. Rakiplerini uyutup beyaz bayrak ayna yarışı izletme ihtimali yüksek.

 

Her geçen gün artan bir form grafiğine sahip olan SKYLINE sonlardaki güçlü sprintiyle PRAISE'ı yakalayıp geçmeye çalışacaktır.

Beşinci ayakta; şans verdiğim safkanlardan önce dışarıda bıraktığım isimlerden bahsedeyim. PURO'nun uzun ve orta mesafe atı olduğunu düşünüyorum. 1300 kumda grubun en ağır atıyken kazanıyorsa şablonum yatsın bir zahmet. LUALUA için kumu kötü diyemem ama çime nazaran oldukça eksik. Bugün kumda yarış görsün sonraki çim koşularında kollayacağım. SESİL HANIM ise alt grup atı. Bu üç safkanı eleyip kalan diğer üç isme ayrımsız biçimde şans veriyorum.

 

MICE MACHO MAN Ankara'da kısa mesafeli kum koşularında iyi neticeler elde ediyor. Uyumlu binicisi idaresinde mutlaka iddialı olur.

 

THE DERWISH kulvarından iyi çıkıp baştan öne düşerse böyle bir grupta geçilmesi çok zor.

 

HAKİMŞAH ise sevdiği pist ve mesafede bomboş sıkletiyle yarışacağı için birincilik mücadelesinde yer alacaktır.
Altıncı ayakta; banko önereceğim isim KEDİM olacaktır.

Ankara programını çalışmamı bitirdiğim karşıma iki tane banko adayı çıktı. Bunlardan biri HAMASET diğeri ise KEDİM'di. Şartlı 1 koşuda riske girmek istemediğim için banko tercihimi KEDİM'den yana kullandım.

Kolay kolay şans verdiğim bir isim değil aslında. Çünkü kısacık bir sprinti var. Yalnız inanılmaz uygun grupta yarışacak ve üzerinde G. Kocakaya. Açıkçası binicisinden dolayı kazanacağını düşünüyorum. Üzerinde başka bir binici olsa bırakın tek önermeyi çok atta bile şans vermezdim belki. Gruptaki safkanları incelediğim vakit liderliği isteyecek tek bir isim bile yok. Bu da yarışın hayli düşük tempoda geçeceğini ve birçok safkanın kantarmada boğulacağını işaret ediyor. Düzlüğe çıkıldıktan sonra şöyle 250-300 metre akıcı sprint atan bir isim bence rakiplerini mağlup eder. Bu tanıma en uygun isimde G. Kocakaya idaresindeki KEDİM bence.

Sonuç olarak KEDİM'in sonlardaki akıcı sprintiyle bu vasat grupta kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

EKONOMİK ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 3,1,7

2.AYAK: 5,,1,3,8,7

3.AYAK: 3,2,6,1,4

4.AYAK: 4,1

5.AYAK: 3,5,4

6.AYAK: 7

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 3,1,7

2.AYAK: 5,,,1,3,8,7 / 9,4,2,6

3.AYAK: 3,2,6,1,4

4.AYAK: 4,1

5.AYAK: 3,5,4

6.AYAK: 7

Yorum
#1 | Baris Goksu - 14:02:33 - 15.Nisan.2021
Avatar yok @ umut51


Tek yazacak olsam bu isim VEDADO olurdu. Ancak DRAGON PEARL ve IP MAN'ın ciddi rakipler olduğunu belirteyim.
#2 | DESTINY80 - 14:02:25 - 15.Nisan.2021
Avatar yok gece yayını icin tessekkurler usta. sahurda yorumlarını okumak güzeldi
#3 | umut51 - 14:02:57 - 15.Nisan.2021
Avatar yok plase için önerin nedir....ayrıca dünkü bankon UMUTLU sayesinde altılıyı yakaladım..emeğine,gönlüne sağlık..iyi ki varsın
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*