İSTANBUL TAHMİNLERİM - 10 NİSAN

Birinci ayakta; ilk şansı ATALAY'a veriyorum. Yarış hayatına İstanbul'da kazanarak başlayan safkan ikinci koşusunda daha sert grupta yarışınca tabela dışı kalmıştı. Kış sezonu için İzmir'i tercihleyen safkan İzmir'de aradığını bulamadı açıkçası. Her şeye rağmen ben safkanın İstanbul'da böyle bir grubu yakalamışken kazanmasının normal sonuç olduğuna inanıyorum. SILVER ORBIT'i bastırıp liderliği isterse şansı daha da yükselir.

 

OLIVYA grupta eli ayağı düzgün ender isimlerden. Kulvarında 2-3 boydan fazla oyalanmaz ve yarış biraz olsun erken süratlenirse kolay bile kazanabilir.

 

Bu iki safkan dışında tuttuğum bir başka isim yok fakat satış koşusu olduğundan riske girmeyip ilk ayağı kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.İkinci ayakta; banko önereceğim isim BIG PRIZE olacaktır.

İlk koşusunda sahadan üçüncülükle ayrılırken sergilediği performansı gayet başarılı buldum. İlerisi için umut vaat edici bir yarış yaptı. Koşu içerisinde 1-2 kez kapandı ve düzlükte yanlış bir tercihle sprint atmak için bariyeri seçince gereğinden fazla oyalandı. Tüm bu olumsuzluklara rağmen başarılı bir üçüncülük elde etti.

Artık yarış tecrübesi olan BIG PRIZE'ın bugün uygun grubu yakalamışken birinciliğe ulaşacağı görüşündeyim.

FUJİSAN ve GULIYEV'in tempo vereceği koşuda BIG PRIZE etkili düzlük sprintiyle kazanacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Üçüncü ayakta; çok çekişmeli geçmesini beklediğim koşuda favorim ULUDAZ'dır. Evet yaşı ilerledi ama aşığı olduğu pist ve mesafede yarışacak. 1500 sentetikte bu safkanın kötü koştuğunu hatırlamıyorum. LUMINESCENCE'ın liderliği alacağı koşuda AZMANTOR'da aynı şeyi ister ve tempo süratli geçerse sonlarda ULUDAZ'dan muhteşem bir sprint izleriz.

 

Rakipleri sırasıyla şablondadır.


Dördüncü ayakta; DOĞA KANUNU mücadeleci yapısını çok beğendiğim bir isim. Üzerinde de stiline uygun bir jokey F. Çakar var. Bence bu ikili müthiş uyum sağlayacaklar. ÇAKALINOĞLU'nun liderliği almasını beklediğim koşuyu 2.likte takip edecek olan DOĞA KANUNU düzlük boyu sergileyeceği sprintle aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

TRIBUTE TO JOSS ve ÇAKALINOĞLU rakiplerdir.


Beşinci ayakta; MAKRIKÖY benim ilk şans vereceğim isimdir. Eğer umduğum gidişat gerçekleşirse AGF tablosunda % 5 oynanan bu isimden büyük bir sürpriz izleriz diye düşünüyorum. Şöyle ki MAKRIKÖY baştan liderliği aldığı ve düzlüğe sermayeli vaziyette çıktığı koşularda harika performans sergiliyor. Bugün AYDERAĞASI başta olmak üzere YETİM ALİ, ARAPOVİÇ ve BAYPATRON gibi isimlerin erken presine maruz kalmazsa çıktığı gibi bitirebilir.

 

Uzuna çıkınca bambaşka bir kimliğe bürünen ÖZGÜNSTONE ağır sıkletine rağmen sonlarda yine sınırları zorlayıcı bir sprint atıp rakiplerini geride bırakabilir.

 

BAYPATRON, YETİM ALİ, AFACAN, ARAPOVİÇ ve SUBİKE şans verilmesi gereken diğer isimlerdir.


Altıncı ayakta; MILVUS ve LITECOIN ikilisine ayrımsız biçimde şans vereceğim.

Bunlardan MILVUS genelde kötü sürüldüğü için hala maiden olan bir isim. Sırf son koşusunda bile gereksiz yere biraz dışarıları dolandı. Bugün çok başarılı bir apranti idaresinde yarışacak ve bence idareli sürülecek. Bu da safkanın etkili son vermesini sağlayacağı için birinciliğe ulaşabilir.

 

LITECOIN birden çok geriye gitti. Belli ki problemleri var. İlgilileri tarafından doğru bir kararla geriye alınıp tedavi edildi. Eğer sorunları giderildiyse kolay bile kazanabilir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 1,5,9,3,4,10,6,7,2,8

2.AYAK: 1

3.AYAK: 1,2,6,3,4,5,9

4.AYAK: 1,2,4

5.AYAK: 3,1,10,4,2,6,5

6.AYAK: 5,4

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*