KOCAELİ TAHMİNLERİM - 23 MART

Birinci ayakta; kazanması içi yetecek mi biliyorum ama MISS MATRA'nın bu şartlar altında harika koşacağına eminim. Sevdiği pist ve mesafede liderliği alıp tempoyu belirleyecek olan safkan SACRED ZENYETTA'nın erken preslerine maruz kalmazsa beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

MISS MATRA sonlarda durursa kimin kazanacağını kestirebilmek güç olduğundan çok isme şans veriyorum.
İkinci ayakta; LORD OF SMYRNA ayağına oldukça seri bir isim. Evet sonlarda çok duruyor ama Kocaeli'de maiden koşu kazanmak için öyle dirençli bir safkan olmasına gerek yok zaten. Düzlüğe rakiplerinden yeterli avansı alarak çıkarsa etkili sprint gelmeyeceği için kazanıp maidena veda edebilir.

 

ALPERENBEY, FRAIZER ve VALOR rakiplerdir.


Üçüncü ayakta; UZUN BEY'in koşudan çıkmasıyla EGENİN ASLANI'nın şansı hayli arttı. Evet rakipler sert gibi fakat bu safkan önde temposunu kurduğu vakit pist ayırt etmeden harika performanslar sergiliyor. Bugün FORDTA TEK, BABAARİF gibi isimlerin önünde tempoyu belirleyecek olan EGENİN ASLANI çıktığı gibi bitirerek sürprizi gerçekleştirebilir.

 

SON OĞUL, SÜLÜNBİKE, BABAARİF ve ÇALTEPE rakiplerdir.


Dördüncü ayakta; ALTINKURUŞ'u hala nasıl bu jokeye emanet ediyorlar aklım almıyor doğrusu. Son koşusunda kulvarından fırlamışken EYMEN AĞA'ya bile liderliği bıraktı ve safkanı temposunun altında koşturup heder etti. Bu kez temposunun altında sürmezse kazanmasını bekliyorum.

 

Bu pist ve mesafede istikrarlı yarışlar yapan TOPUKLU EFEM en ciddi rakibidir.

Beşinci ayakta; BRAVE GLADIATOR'un bu gruptan üstün olduğuna hemfikirim fakat bu AGF'leri hak edecek bir isim kesinlikle değil. Vasatın üstü performans sergileyen herhangi rakibi olduğu vakit daima ikincilikte kalan safkanı tek yazamam. Bu koşuyu kapatıp sürpriz bir sonuç bekleyeceğim.Altıncı ayakta; banko önereceğim isim BARTH BOY olacaktır.

Son yarışında sonuncu at konumundayken sizlere ilk sıradan önerdiğim safkan altıncı olup tabela dışı kalmasına rağmen beğenimi kazandı. Nefes yaptığı için sonlarda şişti yoksa öyle aniden duracak bir isim değil.

Gördüğü yarışla birlikte çok daha iyi duruma gelen BARTH BOY'un sevdiği pist ve mesafede kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 6,1,2,3,4,5,9,10

2.AYAK: 3,1,2,5

3.AYAK: 7,2,5,4,6

4.AYAK: 3,2

5.AYAK: 2,1,6,4,3,7,5

6.AYAK: 7

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*