KOCAELİ TAHMİNLERİM - 19 MART

Birinci ayak; günün en zorlu koşularından. Birçok isme şans vermeme rağmen içimin rahat olduğunu söyleyemem.

AŞKYOLU'nun liderliği alacağı ve çok düşük tempoda geçecek olan koşu için oluşturduğum sıralama; NADİDEGÜL, ZEYNEPCİK, BUĞULU GÖZ, AŞKYOLU, MERYEMCE ve CİHANIN GÜLÜ şeklindedir.
İkinci ayakta; favorim ROMANOLUR'dur. Kaba kum pist performansını oldum olası çok beğeniyorum. Bugünde şartlar tamamen lehine gözüküyor. Stili hiçbir rakibinin olmadığı koşuda rahatlıkla liderliği alıp temposunu dilediği şekilde belirleyecek olan ROMANOLUR'dan beyaz bayrak ayna yarışı izleme ihtimalimiz yüksek.

 

SANBERK grubun en kaliteli ismi. Üç ayı aşkın süredir yarışmayan safkan nefes yönünden sıkıntı yaşamaz ve koşuyu önlere yakın takip ederse birinciliğin güçlü adayıdır.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; BERENGÜL ve GÖLDEM'i değerlendirebilirler.
Üçüncü ayakta; INDIAN SONATA uzun süre banko önermeyi düşündüğüm isim oldu. Alternatif banko arayanlar için ideal seçim olur. Normalde beğendiğim bir isim değil ve son koşusunda sırf binicisinden dolayı şablonumda bulundurduğum bir isimdi. İlk kez bir araya geldiği H. Çizik ile harika uyum sağladılar ve kolay bir galibiyet elde etti. Bugün yine aynı binici idaresinde daha uygun rakiplerle karşılaşacağı için ağır sıkletine rağmen kazanma ihtimali yüksektir.

 

SON OF BOSPHORUS, FIRECRACKER ve BİLAL BEY rakiplerdir.

Dördüncü ayakta; son koşularında liderliği alamadan yarıştığı için gerçek gücünü sergileyemeyen OWERTI bugün stili rakibi LION EMPIRE'a rağmen baştan öne düşebilirse çıktığı gibi bitirebilir.

 

SEA BREEZE ve CHAIRMAN rakiplerdir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; LION EMPIRE'ı da işaretleyebilirler.
Beşinci ayakta; bildiğiniz gibi BEORNET takip atlarımdan biri. Son koşusunda çok cazip konumdayken sizlere detaylı biçimde açıklayıp ilk sıradan önerdiğim safkan 11 lira ganyanla ikinci olurken etkili bir performans sergilemişti. Bugün stili rakibi ATAKAN ABİ'ye rağmen düzlüğe sermayeli vaziyette çıkabilirse çıktığı gibi bitirebilir.

 

ATOM CEMİL bugün harika koşacağından emin olduğum bir isim. Son iki yarışı kesinlikle ölçü değil. Biri eksik olduğu pistte diğeri ise aleyhine olan mesafedeydi. Bu kez tüm şartların lehine döndüğünü görüyoruz. Dolayısıyla ATOM CEMİL'siz olmaz.

 

HOSLİ ve EVERGRANDE şans verdiğim diğer isimlerdir.Altıncı ayakta; banko önereceğim isim YALÇIN olacaktır.

Verdiği dört yıllık aranın ardından ilk koşusunda dokuzuncu olurken sergilediği performansı çok beğendiğim YALÇIN'ı takip listeme almış son koşusunda ısrarla önermiştim. Gayet etkili bir performans sergileyip ikinci olan YALÇIN'ın artık kazanacak kıvamda olduğuna inanıyorum.

ULTRA'nın liderliğinde rölanti tempoda geçecek olan koşuyu beğendiğim binicisi A. Aslan idaresinde önlere yakın takip edecek olan YALÇIN düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alıp kazanacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 4,6,2,5,1,8

2.AYAK: 4,6 / 2,1

3.AYAK: 1,,,2,5,6

4.AYAK: 2,1,4 / 3

5.AYAK: 6,1,3,7

6.AYAK: 13

Yorum
#1 | Engin - 19:07:41 - 19.Mart.2021
Avatar yok Tebrikler...
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*