İKİ BANKO - 16 MART ADANA

Birinci ayakta; ROYAL EAGLE orijininin hakkını verdi ve ilk kez çıktığı uzun mesafeli kum pist koşusunda gayet etkili bir performans sergileyerek ikinci oldu. Potansiyelli bir safkan olduğu için üzerine katarak bugünkü koşuyu kazanabilir fakat etkili dinçlik performansı sergileyen isimler sonraki koşusunda hayal kırıklığı yaratabildiği için ROYAL EAGLE sadece ilk sıradan önereceğim isim olacaktır. Düşük tempoda geçecek olan koşuyu 2.3.lükte takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla sonuca gitmeye çalışacak.

ROYAL EAGLE eksik koşarsa kimin kazanacağını kestirebilmek güç olduğundan riske girmeyip hepsi diyeceğim. Sıralamam şablondadır.

İkinci ayakta; yarış hazırlıkları yeterli seviyede gözüken JAWINGER böylesine uygun bir grup yakalamışken yarış hayatına kazanarak başlayabilir.

 

OSMAN BEY ve KORAŞLI en ciddi rakiplerdir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; ALEKO BOY, FLYING FREE ve FREE CHILD'ı değerlendirebilirler.
Üçüncü ayakta; favorim ALBERTO'dur. Ciddi start problemi yaşayan safkan nihayet son koşusunda kulvarından düzgün çıktı. Yalnız bu safkanda şunu atlamamak gerek. Kulvarından iyi çıktı diye önlere doldurmak ALBERTO'nun sonlarda etkili sprint atmasına mani oluyor. Son koşusunda bunu bir kez daha net biçimde gördük.  Yani ALBERTO kulvarından harikada çıksa, yarış rölanti tempoda da geçse sabırlı biçimde beklemeniz gerek. Önlere erken sokulup sprint mesafesini uzatırsanız ALBERTO'dan tam randıman alınmaz. Bugün kulvarından düzgün çıkar ve sabırlı biçimde sürülürse ALBERTO sevdiği nemli kumu yakalamışken affetmez.

 

PANCHMAHAL son koşusunda benzer rakipleri yanında kazanırken oldukça sağlıklı görüntüsü vardı. Bugün rölanti tempoda geçecek olan koşuyu ön grupta 3.4.lükte takip edip düzlük boyu sergileyeceği sprintle bir kez daha kazanabilir.

 

HIGH PRESSURE üst üste bu kadar kötü koşacak bir isim değil. Bugün EL RAPIDO ve OSMAN BABA'nın tempo vereceği koşuyu PANCHMAHAL'la birlikte 3.4.lükte takip ederse HIGH PRESSURE düzlükte ayakta kalıp birinciliğe ulaşabilir.Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim OĞUZBOYLU olacaktır.

Form durumunu beğendiğim safkan sevdiği pist ve mesafede uygun rakiplerle karşılaşacak.

H. Karataş'ın dikkat etmesi gereken tek husus koşunun büyük ihtimalle düşük tempoda geçeceğidir. Normalde BİLDENHAN ve KADHAN'ın bir araya geldiği koşu ölüm temposunda geçer fakat bu iki safkana Çelik kardeşler bindiği için önde kapışmazlar. OĞUZBOYLU 5.6.lık civarında takip edeceği koşuda düzlükte yapacağı seri sprintle kazanmayı bilecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.Beşinci ayakta; GO WING en şanslı gördüğüm isimdir. Aslında böylesine lehine şartlar yakalamış ve cazip konumda yakalamışken banko önermek çok istedim fakat binicisi güven vermediğinden cesaret edemedim. GO WING stili hiçbir rakibinin olmadığı bu koşuda çıktığı gibi bitirmeye yakın gözüküyor.

 

GO WING dışında tutarak yazdığım başka isim olmadığından riske girmeyip bu koşuyu kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.Altıncı ayakta; banko önereceğim isim LUMINARY olacaktır.

İlk koşusunda beklentileri karşılayamadı ve düzlüğe çıkıldıktan sonra gerileyip tabela dışı kaldı.

Sonrasında daha hazır biçimde yarışınca gayet etkili bir performans sergiledi ve baştan liderliği aldığı koşuda son 150'ye kadar önde gelip yakın farklarla dördüncü oldu.

Artık kazanacak kıvama geldiğini düşünüyorum LUMINARY'nin. Stili rakibi ATILGANBEY'e rağmen liderliği almasını beklediğim LUMINARY'nin kapanışı yapmasını bekliyor ve günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.

 
ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 2,3,4,6,7,1,5,9,8

2.AYAK: 6,8,7

3.AYAK: 1,2,4

4.AYAK: 7

5.AYAK: 4,1,3,7,6,5

6.AYAK: 5

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 2,3,4,6,7,1,5,9,8

2.AYAK: 6,8,7 / 2,4,5

3.AYAK: 1,2,4

4.AYAK: 7

5.AYAK: 4,1,3,7,6,5

6.AYAK: 5

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*