İSTANBUL TAHMİNLERİM - 13 MART

Birinci ayakta; sergileyeceği performans kazanması için yetecek mi bilmiyorum ama ULUBATUR'un bugünkü şartlar altında harika koşacağına eminim. Safkanın stili hiçbir rakibi olmaması büyük bir avantaj. Liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde ayarlama imkanı bulacak. Ayrıca apranti indiriminden faydalanılması bu koşu özelinde çok yerinde bir hamle olmuş. ULUBATUR çıktığı gibi bitirerek ilk ayağın kazananı olabilir.

 

Bu tarz denk güçteki isimlerin mücadelesinde jokey faktörü çok önemli olduğundan SAKALAYDIN, kısa ama seri sprinte sahip DUMAN ve etkili dinçlik performansından olumsuz etkilenmezse ŞENHAN birincilik şansı olduğuna inandığım isimlerdir.

İkinci ayakta; banko önereceğim isim PACE olacaktır.

Son yarışında sergilemiş olduğu performans bugünkü rakiplerini mağlup edebilmesi için yeterli gözüküyor. Binicisi tarafından kötü sürülüp dışarılardan dolanmasına rağmen son ana kadar birincilik mücadelesinin içerisinde yer aldı ve yakın farklar üçüncü oldu.

PACE'in ilk kez çıkacağı uzun mesafede iyi koşacağına inanıyorum. Ayrıca rölanti tempoda geçecek olan koşuyu A. Sözen doğru bir hamle yaparak bu kez önlerde takip edecektir.

Sonuç olarak PACE'in kazanıp maidena veda etmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Üçüncü ayakta; JACK SPARROW'un kazanma karakteri düşük olduğu için tahminlerimde kolay kolay şans verdiğim bir isim değil fakat son yarışındaki gayretini, mücadele isteğini çok beğendiğim için bugün ilk sıradan öneriyorum. BEKLENEN, ALİHAN ve NESTOR gibi isimlerin tempo vereceği koşuda JACK SPARROW sonlarda yapacağı hücumlarla tüm rakiplerine hakim olarak kazanabilir.

 

ZABUN, ALİHAN, NESTOR ve GRASHOF rakiplerdir.
Dördüncü ayakta; AZMANTOR baştan liderliği aldığı vakit gerçek gücünü sergileyebilen bir isim. Şayet kulvarından iyi çıkıp öne baştan düşebilirse ağır sıkletine rağmen beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

Aksi halde kimin kazanacağını kestirebilmek kolay olmadığından riske girmeyip bu koşuyu kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.
Beşinci ayakta; hem beğendiğim herhangi bir isim yok hemde yarış rölanti tempoda geçecek. Benim bu koşu için oluşturduğum sıralama; SUNDAY STORM, DEEP ROOTS, FEARLESS LADY, MISS EVGENIYA ve OUT OF THE DARK şeklindedir.
Altıncı ayak; favorim PEXUSS'tur. Yarışın süratli tempoda geçeceğini bilsem bu cazip konumdaki ismi sizlere tek önerecektim. Son yarışında kaba kumda mücadele edip gayet tatminkar bir üçüncülük elde eden safkan bugün sevdiği sentetik pistte bomboş sıkletiyle yarışacak. HOPA ŞAHI'nın liderliğinde çok yavaş tempoda geçecek olan koşuda PEXUSS aleyhine gidişata rağmen kazanabilir.

 

HOPA ŞAHI, BONKOUR EL SAMAWİ, TANIRKIZ ve PETEKKAN rakiplerdir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 6,5,1,3

2.AYAK: 4

3.AYAK: 2,7,5,3,1

4.AYAK: 1,4,5,2,6,3

5.AYAK: 8,3,4,5,7

6.AYAK: 4,1,3,6,7

Yorum
#1 | kafkaf - 23:11:56 - 13.Mart.2021
Avatar yok Tebrikler..
#2 | elgon10 - 23:11:07 - 13.Mart.2021
Avatar yok Tebrikler Reis
#3 | umut51 - 23:11:50 - 13.Mart.2021
Avatar yok sana yakışır kurgunla,güne damganı vurdun.tebrikler..yolun açık olsun
#4 | Modern - 23:11:42 - 13.Mart.2021
Avatar yok tebrikler + tesekkurler
#5 | Engin - 23:11:16 - 13.Mart.2021
Avatar yok Tebrikler
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*