KOCAELİ TAHMİNLERİM - 5 MART

Birinci ayakta; LATIKA çok doğru yarışlar seçilerek koşturulmaya başladı. Son yarışını hiç zorlanmadan kazanan safkan bugünde dişine göre rakipleri bulmuş. MISS MATRA'nın liderliği alacağı CORAL ROSE, GO AHEAD, SACRED ZENYETTA gibi isimler takipte olacağı koşu süratli tempoda geçecektir. LATIKA etkili düzlük sprintiyle birinciliğe ulaşabilir.

 

STORM LIFE'a şans vermeden olmaz. İstikrarlı yapısını çok beğendiğim bir isim. Kum - çim ayırt etmiyor. İlk ayakta kazanırsa misli kuponları da yatırıp programı biraz olsun cazipleştireceği için STORM LIFE'ı ekleyeceğim.İkinci ayakta; YALÇIN benim en şanslı gördüğüm isimdir. Dile kolay tam dört yıldır yarışmamasına rağmen geçenlerde bir yarış gördü ve harika performans sergiledi. Evet tabela dışı kaldı belki ama o kadar arasına rağmen yakın farklarla tabela dışı kaldığını unutmamak gerek. Bugün KUĞU GÜZELİ'nin liderliği alacağı ve rölanti tempoda geçecek olan koşuyu önlere yakın takip ederse şansı artar.

 

YAMAN OĞLUM son yarışında trafik sorunu yaşadığı için sprintine geç başladı. Bu da daha iyi sonuç elde edebileceği koşudan üçüncülükle ayrılmasına neden oldu. Hafifleyen sıkletiyle bugün çok etkili koşacaktır.

 

CAHİT AĞA rölanti tempoda geçmesini beklediğim koşuyu ön gruba yakın 2.3.lükte takip ederse son ana kadar birincilik mücadelesinde yer alacaktır.

 

Bu üç safkanı rakiplerine oranla daha şanslı görsem de bu koşuyu riske girmeyip kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.Üçüncü ayakta; OĞLUM SERKAN ayağına çok seri bir isim. 1200 metrede stili rakibinin olmadığı bir grup yakalamışken beyaz bayrak ayna yarışı izletme ihtimali yüksek.

 

Kocaeli performansını oldum olası çok beğendiğim ASLANSOYLU ve istikrarlı yapısıyla şans verilmeyi hak eden BELALI TUMBUL rakiplerdir.

Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim CAGNER olacaktır.

Ne kadar potansiyelli bir isim olduğunu sürekli dile getirdiğim safkana son yarışında da lehine gidişatta mücadele edeceği için şans vermiştim ve çıktığı gibi bitirme başarısı gösterdi.

CAGNER'in bir kez daha rahatlıkla liderliği alıp tempoyu belirleyeceği bu koşuda çıktığı gibi bitirmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Beşinci ayakta; PIXY Kocaeli pistini çok seven ve burada ikide iki yapıp henüz bileği bükülmeyen bir isim. Süratli tempoda geçmeye aday koşuda 3.lükte gidip düzlükte arttıracağı temposuyla bugünde kazanan isim olabilir.

 

LION EMPIRE stili rakibi BABA GEÇCEL tarafından önde rahatsız edilmezse çıktığı gibi bitirebilir.

 

INDIAN SONATA'ya ise binicisi H. Çizik hatırına şans vereceğim.


Altıncı ayakta; handikap puanlarından anlaşılacağı üzere ÖZEKAN ve AL ANDAKAR ikilisi bu gruptan farklı kaliteye sahip isimler. Rölanti tempoda geçecek olan koşuda bu ikiliden hangisi hamle yapar ve yarışı önlere yakın takip ederse bir adım önde olacaktır.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; ÇAĞIRAN ve ÇEVİKKARDEŞLER ikilisini değerlendirebilirler.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 6,1

2.AYAK: 5,12,7,6,8,11,9 / 13,10,4,2,1,3,14

3.AYAK: 3,1,2

4.AYAK: 1

5.AYAK: 5,1,2

6.AYAK: 5,9 / 3,10


Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*