İZMİR TAHMİNLERİM - 4 MART

Dün İstanbul'a güzel program başlığı attım çünkü SANCAR gibi sağlam bankomuzun yanı sıra ZALDIR gibi kazanmasını beklediğim AGF tablosunda % 4 oynanan isim vardı. Bankomuz yanıltmadı, ZALDIR ise yanlış bir taktikle yarıştığı için 22,10 ganyanıyla ikinci kaldı. Böyle bir günde maalesef ilk ayakta saçma bir koşudan yatıp beşte kaldık. Umarım bugün İzmir programıyla telafi ederiz. Tahminlerim şu şekildedir;

Birinci ayakta; KOPANKIYAMET gücünü çok beğendiğim bir isim. Zaten orijin itibariyle potansiyeli hayli yüksek. Son koşusunda vasat grupta kazandı ama sağlıklı görüntüsünü çok beğendim. Bugün muhtemelen TEZKİRE'nin liderliği alacağı koşuyu 2.likte takip edecek KOPANKIYAMET. Düzlük boyu sergileyeceği sprintle birinciliğe ulaşabilir.

 

KENANLI'da istikrarlı yarışlar yapan bir isim ve bugün ideal mesafesinde yarışacak. Kolay tempoda 3.4.lük civarında takip edeceği koşuyu M. Kaya idaresinde son 300'den sonra sıklaştıracağı hücumlarla lehine çevirebilir.İkinci ayakta; banko önereceğim isim DANIELAS DAUGHTER olacaktır.

Benzer rakiplerle karşılaştığı son koşusunu uzak farkla kolay kazanmıştı. Evet bugün sıkleti artmış fakat DANIEALAS DAUGHTER kilo kaldırabilen bir safkan.

CITRON, FINDIKKIRAN ikilisinin liderlik mücadelesi vererek başlamalarını beklediğim koşuda YAZLALI ve DARK PEARL'de ön grupta yer alacaklar ve süratli bir tempo bekliyorum. DANIELAS DAUGHTER düzlükte yapacağı etkili sprintle bir kez daha kazanacaktır diyor ve banko olarak öneriyorum.
Üçüncü ayakta; satış koşusu olduğu için olabildiğince çok isme şans vermek gerek.

Sıralamam şablondadır.

Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim LOGIC GIRL olacaktır.

Bu safkan için böyle bir grupta uzun uzun yorum yapmaya gerek yok. Son koşusunda baştan liderliği aldı ve rakiplerini yanına sokmadan uzak farkla kazandı.

Bugün yine aynı taktikle yarışacak ve üzerinde bu stili uygun etkili binicisi F. Çakar var.

LOGIC GIRL için kolay bir koşu olmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum.


Beşinci ayakta; favorim ADAMIM'dır. Son koşusunda cazip konumdayken bu safkandan çok ümitliydim. Gayet etkili bir performans sergilemesine rağmen maalesef ikinci kaldı. Bugün kazanıp maidena veda etme ihtimali yüksek.

 

VAROL HAN böyle bir grupta çıktığı gibi bitirebilir.

 

ARSLAN KRALİÇE, DİMASKAYA ve KARAER şans verdiğim diğer isimlerdir.
Altıncı ayakta; VANLIMAHO form durumunu beğendiğim bir isim. Üzerinde beğendiğim bir binici olsa böyle bir grupta banko önerirdim. Maalesef aprantisiyle uyum sorunu yaşadığı için favori önermekle yetineceğim.

 

KIZILHAN, MY SULTAN, EFEBERK ve VASEEM şans verdiğim diğer isimlerdir.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 4,3

2.AYAK: 2

3.AYAK: 1,8,4,6,7

4.AYAK: 1

5.AYAK: 1,5,7,2,4

6.AYAK: 7,1,2,4,8

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*