GÜZEL PROGRAM - 16 ŞUBAT ADANA

Birinci ayakta; banko önereceğim isim WISEMAN olacaktır.

Kalite olarak bu gruptan çok üstün olduğuna inandığım bir isim. Son yarışında sergilemiş olduğu performansla tekrardan kendini bulduğunu ve bundan böyle önünün çok açık olduğuna inanıyorum.

WISEMAN'in binicisi S. Erkuş'un dikkat etmesi gereken tek husus koşunun rölanti tempoda geçecek olmasıdır. OĞLUM DELİL dışında liderliği isteyecek hiçbir isim olmadığından koşu düşük tempoda başlayacak. Dolayısıyla WISEMAN'in en geride beklemesine hiç gerek yok. En azından orta sıralarda konumlanırsa işi kolaylaşır.

Düzlük boyu sergileyeceği etkili sprintle WISEMAN'in koşuyu lehine çevirmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

İkinci ayakta; kesinlikle riske girilmemesi gereken türde bir koşu. LORD ve ALTINDERE hiçbir şartta beklemeyen iki isim. MÜRÜLÜ, BİLGİNKADİR ve NİSANOĞLU'da ön grupta yer tutma gayesiyle koşuya başlayacaklar. Oldukça yüksek tempoda koşulacak bu yarış için oluşturduğum sıralama şablondadır.
Üçüncü ayakta; kısa ve orta mesafeli koşularda bile tempo yitirip aynayı çok yavaş geçen isimlerin 1900 metredeki mücadelesi adeta bitmek bilmeyecektir.

Elle tutulur hiçbir isim olmasa da içlerinde yarış atına benzeyenlere şans vererek bu koşuyu geçmeye çalışacağım.

Sıralamam; LADY SEPHORA, VENTO FORTUNA, BETTY BLUE, MERVE ABLA ve AKŞİN şeklindedir.

Dördüncü ayakta; REGARDLESS'ın doğru sürüleceğini bilsem tek önerirdim fakat üzerinde ezbere at binen Ö. Yıldırım varken banko yazmak riskli olur. Son koşusunda aslında Ö. Yıldırım harika bir sürüş yapmıştı. Koşuda tek kaçak LADY VENÜS varken ona nefes aldırmayıp daha viraja çıkılırken yürümesi çok doğruydu. Bugünkü koşuda ise LADY VENÜS'ü önde rahatsız edecek GREY KURT gibi süratli bir isim varken REGARDLESS'ın erken yürümesine hiç gerek yok. Eğer Ö. Yıldırım bunun farkında olursa REGARDLESS bir kez daha kazanır.

 

KOCA ALP şans verilmesi gereken bir isim. Dediğim gibi Ö. Yıldırım hata yapıp çok erken yürürse REGARDLESS sonlarda emeklemeye başlar ve KOCA ALP cezayı keser.


Beşinci ayakta; FREUDE verdiği aradan sonra iki yarış gördü ve kondisyon açığını tamamen giderdi. Bugün harika bir performans sergilemesini bekliyorum. Yeterki yarışı önlerde kabullensin.

 

VALENTE grubun kaliteli isimlerinden. Her ne kadar son yarışı benim için büyük bir hayal kırıklığı olsa da gerçek gücünün o olmadığına eminim.

 

MINE OF FIRE stili hiçbir rakibi yokken S. Boyraz idaresinde çıktığı gibi bitirebilir.

 

FARA FERN istikrarlı bir safkan. Üzerinde A. Çelik varken sevdiği pist ve mesafede şans vermek gerekir.
Altıncı ayakta; günün zorlu bir başka koşusu. KOPKAPTAR ve BATINHAN'ın liderlik mücadelesine tutuşarak başlayacakları koşuda sprinter isimlerin biraz daha şanslı olduklarına inansamda riske girmeyeceğim.

Oluşturduğum sıralama şablondadır.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 7

2.AYAK: 2,8,1,5,4,3,7,6,9,11

3.AYAK: 7,9,3,8,1

4.AYAK: 1,4

5.AYAK: 6,8,3,2

6.AYAK: 11,6,8,3,2,12,10,4


Yorum
#1 | Engin - 16:04:39 - 16.Şubat.2021
Avatar yok İyi şanslar...
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*