KOCAELİ TAHMİNLERİM - 12 ŞUBAT

Birinci ayakta; banko önereceğim isim ERTAHA olacaktır.

Çoğu koşusunda olduğu gibi son yarışında yine sizlere ilk sıradan önerirken şu yorumu yapmıştım;

 

 

"potansiyeline inandığım için ERTAHA'ya hemen hemen her koşusunda şans veriyorum. Nihayet son koşusunda ilk kez muhasebeyle tanıştı safkan. Yani sahibine para kazandırdı : ) Potansiyeline inandığım için üzerine katarak ilerleyeceği görüşündeyim. Bariyerde ön grup içerisinde takip edeceği koşuda son 400'den sonra temposunu yükseltip birinciliğe ulaşabilir"

 

 

Tabela dışı kalmasına rağmen safkanın sergilediği performansı yine tatminkar buldum. Bugün KIZILVAZO'nun liderliği alacağı koşuyu ön gruba yakın takip edecek olan ERTAHA düzlüğe çıkıldıktan sonra liderliği alıp birinciliğe ulaşacaktır diyor ve günün ilk bankosu olarak öneriyorum.İkinci ayakta; SİNYOR DENİZ harika formunu muhafaza ediyor ve böyle bir grupta favori olmayı sonuna kadar hak ettiğini söylemeliyim. Harika uyum sağladığı binicisi idaresinde düzlükteki etkili sprintiyle kazanmaya devam edebilir.

 

MAXBUENO start çıkışında yaramazlık yapmaz ve binicisini falan üzerinden düşürmeye yeltenmezse bomboş sıkletiyle çok iyi bir netice elde edecektir.

 

PERSIAN ROSE bu pist ve mesafede istikrarlı yarışlar yapan bir safkan. FATİHİN GÜLÜ ile PERSIAN PRINCE'ın süratlendireceği koşuyu ön grupta 3.4.lükte takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla kazanabilir.

 

Sıkletleri ağır olsa da form durumunu beğendiğim ve etkili biniciler idaresinde yarışacakları için THE LAST LION ile ALİÇO ve seri sprinte sahip ATIBA şans verdiğim diğer isimlerdir.


Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim SURŞAHİNİ olacaktır.

Son koşusunda aynı pist ve mesafe benzer rakiplerle yine T. Yıldız idaresinde yarışıp kazanmayı bilmişti. Bugünde değişen bir şey olmayacağı görüşündeyim. Çünkü SURŞAHİNİ karakterine güvenebileceğimiz istikrarlı bir safkan.

Tıpkı son koşusundaki gibi UZUN BEY'i önüne alıp 2.likte gidecek olan SURŞAHİNİ düzlük boyu sergileyeceği sprintle liderliği alıp aynayı ilk geçen isim olacaktır diyor ve günün bir diğer bankosu olarak öneriyorum.
Dördüncü ayakta; YİĞİTCEM gücünü çok beğendiğim bir isim. Evet 117 günlük arası var ama hazırlıklarını uzun süredir düzenli biçimde sürdürüyor. Stili rakibi STEM CELLS'e rağmen liderliği alabilirse çıktığı gibi bitirebilir.

 

Son koşusunda binicisi tarafından rezil sürüldüğü için dördüncü kalan SEA BREEZE bugün farklı koşacaktır.

 

İZMİR ÇOCUĞU'da G. Kocakaya idaresinde sevdiği pist ve mesafede mutlaka birincilik mücadelesinde olacaktır.Beşinci ayakta; banko önereceğim isim LATIKA olacaktır.

Günün en sağlam bankosu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yüksek AGF'ni hak ettiğinide belirteyim. Çünkü inanılmaz uygun rakiplerle, lehine gidişatta, başarılı binicisi idaresinde yarışaak.

KAFKAS GÜZELİ, CORAL ROSE ve YAZLALI ikilisinin süratlendireceği koşuda LATIKA sonlardaki seri sprintiyle kolay kazanacaktır.
Altıncı ayakta; HAT SABIRLI son koşusunda liderliği alıp düzlüğe sermayeli vaziyette çıkınca gayet tatminkar bir performans sergiledi ve başarılı bir ikincilik elde etti. Bugünde stili rakibi yokken büyük ihtimalle yine önde boş kalacağı için HAT SABIRLI'dan beyaz bayrak ayna yarışı izleme ihtimalimiz yüksek.

 

BABAİRFAN, ŞENYÜCE, KONDUBEYİ ve ÖZGÜRKAFKAS rakiplerdir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 6

2.AYAK: 6,8,7,1,2,3

3.AYAK: 1

4.AYAK: 4,3,2

5.AYAK: 6

6.AYAK: 2,1,11,4,6

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*