İZMİR TAHMİNLERİM - 29 OCAK

Birinci ayakta; ATEŞADASI'nın son yarışındaki birinciliğinde aslan payı şüphesiz binicisi G. Kocakaya'ya aitti. Yine aynı binici idaresinde, benzer rakiplerle karşılaşacağı için kazanmaya devam edebilir.

 

KUĞU GÜZELİ'nin liderliği alacağı ve düşük tempoda geçecek olan koşuyu FATİHİNGÜLÜ 2.likte takip ederse düzlükte liderliği alıp rakiplerine direnebilir.

 

Beyaz bayrak ayna yarışı izletme ihtimali bulunan KUĞU GÜZELİ, formunu geliştiren PİŞKİN KIZ ve H. Çizik hatırına şans vereceğim CALİBE TAY yazılması gereken diğer isimlerdir.
İkinci ayakta; KING LEO takip atlarımdan biri. Önde boş kalacağı bir yarış kolluyorum bu safkan için. En son lehine gidişatı yakaladığında kolay kazanmıştı. Ardından sürekli güçlü ve stili rakipleriyle karşılaşınca tempoyu belirleyen isim olamayınca gerçek gücünü yansıtamadı. Bugün BORABEY'den bir şekilde liderliği alabilirse çıktığı gibi bitirebilir.

 

KANMANTAY en ciddi rakibi olacaktır.

Üçüncü ayakta; günün en önemli yarışı olan ALSANCAK KOŞUSU'nda favorim LUCKY JUSTEN'dır. LIKE THE STARS bilinen üstün süratiyle liderliği alacaktır. F. Çakar idaresindeki JUNIOR ÇINAR'ın da beklemeye pek niyeti olmaz gibi. Dolayısıyla yarışın yüksek tempoda geçme ihtimali yüksek. LUCKY JUSTEN düzlük boyu sergileyeceği sprintle bu önemli koşuyu lehine çevirebilir.

 

BEST FRIEND, LIKE THE STARS, BLACK PHANTOM ve MENDOZA rakiplerdir.Dördüncü ayakta; MY SULTAN aynı binici idaresinde, benzer rakiplerini mağlup etme başarısı göstermişti son koşusunda. Bugünde kazanması doğal netice olur.

 

VANLIMAHO çok ters bir isim. Gününde olduğu vakit harika performanslar sergiliyor. ARBEDAŞ ve YÜCELİR ikilisinin süratlendireceği koşuyu 3.lükte sürdürüp düzlükte arttıracağı temposuyla etkili dinçlik performansı sergileyip kazanabilir.


Beşinci ayakta; banko önereceğim isim GLABELLA olacaktır.

Safkanın hem form durumu çok iyi hemde rakipleri inanılmaz uygun. Üzerinde de uyumlu binicisi varken geçilme ihtimali düşük gözüküyor.

Muhtemelen 2.3.lükte konumlanacak ve düzlük boyu sergileyeceği sprintle fişi çekecektir. Günün bankosu olarak değerlendirebilirsiniz.Altıncı ayak; günün en zorlu koşusu. Sıralama oluşturmak bile çok güç. Tek bir atı bile dışarıda bırakmadan "hepsi" demek mantıklı seçenek olacaktır.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 4,8,2,1,5

2.AYAK: 5,4

3.AYAK: 5,1,4,8,6

4.AYAK: 2,7

5.AYAK: 6

6.AYAK: H
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*