BURSA TAHMİNLERİM - 28 ARALIK

Birinci ayakta; stili rakibi olmadığı vakit ÜNLÜOĞLU harika neticeler elde edebilen bir isim. Bugünkü koşuda kendisini yakın takip edecek rakibi bile bulunmuyor. Dolayısıyla düzlüğe 2-3 boy avans alarak çıkacak olan ÜNLÜOĞLU beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

QUEEN OF PROTI kulvarından düzgün çıkarsa sonlarda etkili gelecektir.

 

Son kaba kum koşusunda etkili bir performans sergileyerek kazanan KING MAN GO bugünde iddialı olur.

 

Form durumunu beğendiğim BAYEZID şans verilmesi gereken bir diğer isimdir.


İkinci ayakta; satış 1 koşusunu atlatabilmemiz için biraz şansa da ihtiyacımız olacak. Benim bu zorlu yarıştaki favorim IRON FOOT'tur. Son yarışında C. Altun idaresinde yarıştığı için tabela dışı kaldığını düşündüğüm IRON FOOT bugün etkili bir performans sergileyecektir.

 

GO AHEAD büyük ihtimalle önde boş kalacağı için çıktığı gibi bitirebilir. İhmal edilmemeli.

 

RELAX en az kendisi kadar şanslı olan ekürisiyle birlikte birinciliğin güçlü adaylarından.

 

EFARİSTO ve ILSA IN VERSAILLES şans tanıdığım diğer isimlerdir.

Üçüncü ayakta; kısa mesafeli sürat koşusunda padokta AŞAN BABA, BUZ FIRTINASI, LIKE THE STARS, ROTOVATÖR, TELL ME BOY ve STEM CELLS'in ilgilileri jokeylerine kaç git talimatı verecek. yani bu koşuda liderliği almak isteyecek en az 5-6 safkan var. Bu tarz koşularda daha süratli olan isim temposunu rakiplerine kabul ettirip çıktığı gibi bitiriyor genelde. Bu safkanlar arasında yaptığım analiz neticesinde STEM CELLS ve LIKE THE STARS rakiplerine göre daha seri olduklarından önceliği bu iki safkana veriyorum.

 

TİVATLI, ANGEL OF LOVE, AŞAN BABA ve TELL ME BOY şans verdiğim diğer safkanlardır.


Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim BESTEKAR olacaktır.

Safkanın üzerinde H. Karataş olmasa size yılın bankosu olarak önerirdim bu ismi. Çünkü tek yapması gereken şey atın boynunu çekmeden koşuya başlamak. Bunu becerebilir mi inanın emin değilim. Çünkü bindiği her safkanı temposunun altında koşturmaya neredeyse and içmiş. Peki neden banko öneriyorum böyle bir çekincem olmasına rağmen? Çünkü safkan plase konumunda. Ve liderliği aldığı an iş bitiyor.

BESTEKAR bugünkü koşunun favorisi KARDEŞCAN ile en son Bursa'da 17.08.2020 tarihinde 2000 metrede mücadele edip rakibini 20 boy farkla mağlup etti.

Ardından İzmir'de bu ikili yine uzun mesafede 03.10.2020 tarihinde karşılaştı ve BESTEKAR yine rakibini uzak farkla mağlup etti.

Dediğim gibi bugün H. Karataş dışında BESTEKAR üzerinde kim olsa geçilme şansı yoktu ama binicisi kafa kurcalıyor.

G. Kocakaya sadece teşvik yönünden değil, koşunun gidişatını okuma konusunda da H. Karataş'tan şu an için fersah fersah önde. Umarım KARDEŞCAN ile liderliği almaz. Yoksa işimiz zorlaşır.

Ben her şeye rağmen bu zorlu programda plase konumda bir tekle sonuca gitmek istediğim için BESTEKAR'ı tercih ettim. Dediğim gibi H. Karataş ile temposunun altında koşturulmazsa kazanma ihtimali % 90 olan safkanı günün bankosu olarak öneriyorum.

Beşinci ayakta; ilk yarışında vasat bir dördüncülük elde etmesine rağmen koşuyu kazanmaya yakın gördüğüm isim FEEL THE VICTORY'dir. Bildiğiniz üzere şampiyon CALL TO VICTORY ile ana-baba bir kardeş bu safkan. CALL TO VICTORY sadece hayatının ilk koşusunda berbat bir performans sergiledi ve sonrasında bir daha geçilmedi. Son yarışında sakat sakat sahaya çıkmasa yine kazanırdı. FEEL THE VICTORY'de tıpkı kardeşi gibi ikinci koşusunda bambaşka bir kimliğe bürünüp kazanmaya yakın gördüğüm isimdir.

 

BOB STYLE kısa ama seri sprinte sahip bir isim. Binicisi safkanın kolay temposuna aldanmaz ve son 300'den sonra safkanı saklarsa harika performans sergileyecektir.

 

PAC MAN ilk yarışında bir safkan ne kadar kötü sürülebilirse E. Yavuz o kadar kötü sürdü bu ismi. Önce kulvarından kötü çıkardı. Ardından tereddütlü çıkan atla süratli tempoda geçen koşuda en dışarıdan yüklendi. Sonrasında kaçak atla tek at gibi gidip bir de dışarıları dolandı ve hafiften saptı. Düzlüğe safkan bitik vaziyette çıkıncada kendini bariyere yaslamak istedi ve tükendiği için içeriye kaydı. Teknik açıdan sayabileceğim hataları bunlardı. Buna rağmen safkan tabela içerisinde yer buluyorsa belli bir kalitesi var demektir. O. Öztürk'te beğendiğim bir binici değil ama E. Yavuz kadar katletmez atı sanırım. Kazanıp maidena veda edebilir.

 

Grubun tecrübeli ismi VEDADO ve kağıt üzerinde öyle gözükmese de FEEL THE VICTORY'nin ekürisi olan DRAGON HEART şans verdiğim diğer safkanlardır.

Altıncı ayakta; BÜKENTAY çok büyük rakamlara satın alınmış, müthiş beklenti olan bir attı fakat tam bir hayal kırıklığı çıktı. Tabi bunda kulvarından kötü çıkmasınında etkisi var ama safkan çok vasat yarışlar yapıyor. İlk kez son koşusunda biraz kıpırdandı ve "eh işte" diyebileceğim bir performans sergileyerek dördüncü oldu. Şimdi o yarışın ardından inanılmaz uygun rakiplerinin yanında 50 kg sıkletiyle yarışacağı için BÜKENTAY birinciliğe ulaşabilir.

 

KAYALASKA, HARİKULADE, BADİNHAN ve KIRIMEFESİ rakiplerdir.

 

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 7,9,8,2
2.AYAK: 1,11,5,7,8
3.AYAK: 8,3,6,7,1,5
4.AYAK: 5
5.AYAK: 4,1,8,10,3
6.AYAK: 9,2,3,6,10

Yorum
#1 | Baris Goksu - 16:04:45 - 28.Aralık.2020
Avatar yok @ populardemandBu ikisi dışında safkan arıyorsanız ÇALTEPE ve EGEBERK değerlendirilebilir.
#2 | populardemand - 15:03:55 - 28.Aralık.2020
Avatar yok KARDEŞİM EĞER Kİ İŞLER KARIŞIRISA KARDEŞCANIN GELCEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM AMA EGEBERK VE MEHTAR ŞANSLI OLABILIR MI?
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*