ZORLU PROGRAM - 18 ARALIK BURSA

Çok ciddi bir ikramiye vermesini beklediğim Bursa programı için çalışmamı yine geceden tamamladım. Bana göre beşli ganyan, dörtlü ganyan tarzı oyunlar bile yüksek ikramiyeye gebe. Bugüne mahsus bir de yedili plase şablonu sunacağım sizlere. Yalnız çıkardığım altılı şablonu şu an için oldukça yüksek ve bunu makul bir seviyeye indirmek için sabah sakin kafayla biraz daha çalışma yapacağım. Tahminlerim şu şekildedir;


Birinci ayakta; banko önereceğim isim CESURAYAK olacaktır.

Aslında bu ayak için yaptığım çalışma neticesinde sıralamam şu şekildeydi; 8,,,9,2,5,7,6. Program çok zor olunca CESURAYAK'ı tek önermeye karar verdim.

Öncelikle biraz gidişattan bahsedelim. Koşu başladığında bilinen stiliye KUĞU GÜZELİ öne gelip tempoyu belirleyecektir. Başka stili rakibi olmadığından önde yalnız kalacağını ve koşunun düşük tempoda geçeceğini söyleyebilirim. Yalnız MANİDAR ve KIVRAKTAY tarafından takibe alınacak. MANİDAR son koşusunda olduğunu 600'ün oralarda yürüyüp liderliği almaya çalışabilir. Bu da bankomuz CESURAYAK'ın isteyeceği bir durum zaten. Hafif sıkletle yarıştığı vakit sprintini uzun sürdürebiliyor CESURAYAK. Özellikle son 200'den sonra çok güçlü gelip rakiplerine hakim olarak kazanacağına inanıyor ve banko olarak öneriyorum.İkinci ayakta; favorim SÜMER HAN'dır. Öyle kaliteli bir isim değil ama en azından düzlüğe gayretli biçimde çıkıp 250 metre sprint atabiliyor. Öylesine kötü rakiplerle karşılaşacak ki bu kısa sprinti kazanması için yetebilir. Aslında kendisini tek önerebilirdim fakat yarışta kaçak bir at bulunmuyor. SÜMER HAN koşuyu gereksiz yere arkalarda takip etmezse birinciliğe ulaşıp maidena veda eder.

 

ÇAKMAKTAŞI, BATUŞ ve KARATUĞ rakiplerdir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; KARATREN ve CAMUZDEVRANI ekleyebilirler.Üçüncü ayakta; HELLBENT'in son sulu kum yarışı kesinlikle ölçü değil. Pistten olumsuz etkilendiği için tabela dışı kaldı. Safkanın form durumu gayet iyi. Ağır sıkletine rağmen böyle uygun bir grup yakalamışken ilk şans vereceğim isimdir.

 

FAIR MAX kulvarından iyi çıkıp kendini baştan ön grup içerisine attığı koşularda etkili performans sergileyen bir isim. Bugünde şartlar lehine. ATAKAN ABİ dışında kaçak bir at yokken FAIR MAX rahatlıkla 2.liğe yerleşecektir. Hafif sıkletinin avantajıyla düzlüğe çıkılırken liderliği alıp rakiplerine direnerek kazanabilir.

 

FAITHFUL WOLF, ATAKAN ABİ, ZIRCONIUM, GALYALILAR, FOREVER HERE, BAŞ BELA ve ALEXANDRAPOLI sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.Dördüncü ayakta; DARKHOLM'un son yarışına anlam veremedim doğrusu. Gerçek gücünün çeyreğini dahi yansıtmadı ve tabela dışı kaldı. Bugün bambaşka bir kimliğe bürüneceği görüşündeyim ve ilk şans vereceğim isimdir.

 

SAVAŞ ATI için formda diyemem ama önde bomboş kalacak olması büyük avantaj. HE IS MINE ve BAYDÖKER önünde düzlüğe şöyle 3-4 boy önde çıkıp kesmeyebilir.

 

HOSLİ, SUVLA POINT, BAYDÖKER, GRAY TAIL, HE IS MINE ve KOMSHU yazarak bu ayağı kapatıyorum.
Beşinci ayakta; ERTAHA favorimdir. Takip listemde olan bir safkan olduğunu biliyorsunuz. Bugün sevdiği pist ve mesafede yarışacak. Keşke KOPANKIYAMET gibi stili rakibi olmasaydı da AGF tablosunda % 3 oynanan ERTAHA için çok daha iddialı konuşsaydım sizlere. Her geçen gün formunu yükselten ERTAHA beğendiğim binicisi idaresinde beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

ALTIN KALPLİ, DORUKURT, GÜRDORU ve KOPANKIYAMET rakiplerdir.


Altıncı ayakta; banko önereceğim isim MOR YAĞMUR olacaktır.

Yarış hayatına kazanarak başlamış sonrasında da istikrarlı yarışlarına devam etmişti geçtiğimiz sene.

Verdiği yedi aylık aradan sonra 2-3 yarış görüp kondisyon açığını gideren MOR YAĞMUR kazanacak kıvama geldiğini son koşusunu net biçimde gösterdi bizlere.

Bugün sevdiği pist ve mesafede gayet uygun rakipleri yakalamışken bence birinciliğe ulaşacaktır.

SU MELEK'in liderliği alacağı HOPA ŞAHI, SABİHAM, ELLİBEŞ gibi isimleride takipte olacakları koşuyu 4.5.lik civarında sürdürecek olan MOR YAĞMUR düzlükte yapacağı sprintle gruba hakim olup aynayı ilk geçen isim olacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 8
2.AYAK: 9,4,1,7 / 6,3
3.AYAK: 1,8,3,7,6,5,4,2,9
4.AYAK: 4,8,3,5,2,1,6,7
5.AYAK: 3,10,2,5,7
6.AYAK: 10

 

 

 

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

1. AYAK: 2,5
2. AYAK: 8
3. AYAK: 1,3,4,6,7,9
4. AYAK: 1,7,8
5. AYAK: 2,3,4,5,8
6. AYAK: 3,10
7. AYAK: 10

Yorum
#1 | uisik - 23:11:18 - 18.Aralık.2020
Avatar yok 5 Li yi Değerlendirdim Mor Yağmur Teki ile
Teşekkürler 😊
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*