GÜZEL PROGRAM - 11 KASIM İSTANBUL

 

 

Birinci ayakta; sergilediği performanslarla beni hayretler içerisinde bırakan ROMOLO ilk şans vereceğim isimdir. Bu kadar sık koşan bir İngiliz atının hala formunu sürdürebilmesi akıl alır iş değil ama ROMOLO bunu başarıyor. Bugünkü koşuda safkanın en büyük avantajı stili hiçbir ismin bulunmamasıdır. ROMOLO koşunun başlamasıyla birlikte rahatlıkla liderliği alacak ve yarış çok düşük tempoda koşulacağından düzlüğe sermayeli vaziyette çıkma imkanı bulacak. Rakiplerine direnip bir kez daha kazanması benim adıma doğal sonuç olur.

 

MAICON ve DERİN DİYAR ikilisi son koşularında ağır sıkletle yarışıp etkili performans sergilemişlerdi. Bu kez sıkletleri hafiflemiş ve beğendiğim biniciler idaresinde yarışacaklar. Koşu beklediğimden erken süratlenirse sonlarda etkili geleceklerdir.

 

LUALUA, SEMERKANT, LEX TALLIONIS, YAMANBEY, MISS PERFECT, REKOR, MOLTO BENE ve UĞUR BUBAM yazarak bu koşuyu kapamakta fayda görüyorum.


İkinci ayakta; COMANCHERO henüz maiden bir isim fakat bu koşuda favori olmayı hak ediyor. Yarış hayatına Bursa'da başlayıp kaba kumda beklentileri karşılayamayan safkan İstanbul gelip sentetik pistte yarışmaya başlayınca bambaşka bir kimliğe büründü. Bugün sevdiği pist ve mesafede uygun rakiplerle karşılaşacağını görüyoruz. Yarış süratli tempoda geçecek olsaydı bu safkanı banko olarak önerebilirdim lakin aleyhine gidişatta yarışacağından ilk sıradan önermekle yetiniyorum.

 

BLUE RIBBON, SECRET EAGLE, BIG NAME, CİBO HAN ve FİLANDOZ rakiplerdir.Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim ÖNCÜPINAR olacaktır.

Detaylı çalışma yapmadan önce koşunun süratli tempoda geçeceğini düşünmüştüm. Üç KAIZBERT yavrusu ROMANOLUR, ÖNCÜPINAR ve HİLALEDA koşuyu süratlendirir diye yarışı kafamda koşturmuştum. Ama detaya indiğim vakit bu yarışın rölanti tempoda geçeceğini ve liderliği alan safkanın büyük ihtimalle koşuyu kazanacağına kanaat getirdim. Bu tanıma uyan isimde ÖNCÜPINAR oldu.

Yarışın favorisi ESTİGEÇTİ ve ona en ciddi rakip olarak gösterilen GURBET ATEŞİ son derece kısa sprinte sahip narin safkanlar. Mücadele özellikleri yok. Düzlüğe sermayeli vaziyette çıkan bir isme sprintle hakim olmaları çok zor.

ÖNCÜPINAR'ın bugünkü binicisi K. Tokaçoğlu idaresinde dört kez yarıştığını ve harika uyumları olduğunu gördüm. Ve tüm koşularında liderliği almış. HİLALEDA kulvarından genelde 1-2 boy çıktığı için bence ÖNCÜPINAR'ın sergiliğine ayak uyduramayacak ve 2.3.lüğe gelince duracaktır. ROMANOLUR da son koşularında liderlik için ısrarcı olan tek bir isim bile olduğu vakit onun arkasına yerleşmiş ve bu taktikle iyi sonuçlar elde etmiş. Yani bu yarışta ÖNCÜPINAR'ın K. Tokaçoğlu idaresinde niyetini belli edip liderliği aldığında ROMANOLUR ve HİLALEDA'nın 2.3.lükte gitmeye razı olacakları sonucuna vardım.

Düzlüğe 1-2 boy avansla sermayeli vaziyette çıkacak olan ÖNCÜPINAR pisti ortalayıp tüm rakiplerine direnerek sürprizi gerçekleştirecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Dördüncü ayakta; şartlı 1 koşuda birinciliğe ulaşmasını beklediğim isim FARMER GIRL'dür. Direk orijiniyle dikkat çekiyor bu isim. AZMİ REİS, ELANİLİM ve VONALI gibi isimlerle anneden kardeş ki hepsinin ortak özelliği yarış hayatlarına kazanarak başlamış olmaları. Yani erkenden olgunlaşan yavrular veriyor EBRAR. Hatta bunlardan AZMİ REİS açık yarış atıydı. Orijiniyle direk dikkatimi çeken bu ismin idmanlarını incelediğim vakit Bursa'da uzun süredir dereceli işlerle hazırlandığını gördüm. Kulvar numarasına bakıyorum o da harika. En iç kulvardan koşuya başlayacak. Dolayısıyla. bu kadar artısı varken FARMER GIRL'un yarış hayatına kazanarak başlaması benim için doğal sonuç olacaktır.

 

ŞERİFE HANIM, KADIÇEŞMESİ ve FLASH rakiplerdir.
Beşinci ayakta; kısa mesafede çok süratli tempoda geçecek bir yarış bizleri bekliyor. GÜVENAĞA, ARDABEY ve ERGÜÇLÜ bekleme ihtimali olmayan isimler. Mesafede 1200 metreyken hepsinin ilgilileri liderliği alıp gidelim talimatı verecek. Bu da yarışın oldukça yüksek tempoda koşulacağını işaret ediyor bizlere. Benim böyle bir gidişatta favorim HANAMİCHİ'dir. Hafif sıkletiyle yarıştığı vakit müthiş son verebilen safkanın form durumuda çok iyi olduğundan lehine gidişatta bence birinciliğin güçlü adayıdır.

 

SUBİKE uzunla alakası olmayan kesinlikle kısa ve orta mesafeli koşularda yarıştırılması gereken bir isim. Bugün sevdiği mesafede müthiş adaptasyonu sayesinde koşuyu 4.5.lik civarında sürdürecek ve düzlükte yapacağı akıcı sprintle aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

TEKKURŞUN stili birçok rakibi varken koşuyu ön grupta CÖMERTOĞLU'yla birlikte 3.4.lük sürdürür ve düzlükte arttırdığı temposuyla sonuca gitmeye çalışırsa kazanması doğal sonuç olur.

 

SİNOPLU MERVE için rahatlıkla ideal pist ve mesafesinde yarışacağını söyleyebilirim. Ağır sıkleti sorun yaratmazsa bugünde kazanabilir.Altıncı ayakta; yedi kez yarışıp henüz yarış kazanmamış maiden bir isim 312 bin ikramiyeli G 2 koşuda favori çıkıyorsa çok kaliteli bir isimdir. İşte bu safkan KAYASEL..

Evet birinciliği bulunmuyor ama sürekli güçlü rakiplerle mücadele edip elinden gelen her şeyi sahaya yansıtıyor. Bugün son koşularında göre daha uygun grup yakalamış durumda. NEFERTAY ve AYPARS ikilisinin süratlendireceği koşuyu 3.4.lük civarında konumlanarak takip ederse düzlükte yapacağı sprintle kazanma ihtimali yüksektir.

 

FERİT BABA ve SAPADERE rakiplerdir.


ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 2,8,11,1,6,3,9,7,10,4,5
2.AYAK: 7,3,9,2,1,4
3.AYAK: 3
4.AYAK: 2,,,8,5,3
5.AYAK: 8,7,4,1
6.AYAK: 7,5,12

 

 

 

 

CÖMERTOĞLU ve YÜKSELABİ tüm programda elemek durumunda kaldığım iki isimdir. İyi şanslar..
Perşembe Ankara tahminlerim bu gece yayınlanacaktır..

Yorum
#1 | Nell - 12:12:51 - 12.Kasım.2020
Avatar yok Barış bey iyiki sizi tercih etmisim
#2 | umut51 - 03:03:23 - 12.Kasım.2020
Avatar yok Bu alemin tek tartışılmazı sensin.. Yolun açık olsun güzel kardeşim.
#3 | Temelhan - 00:12:20 - 12.Kasım.2020
Avatar yok Tebrikler basarin daim olsun👋👋👋
#4 | yorur - 00:12:45 - 12.Kasım.2020
Avatar yok Tebrikler .Çok iyi kurgu..Daha büyüklerini tutarız inşallah..
#5 | Ethem - 23:11:38 - 11.Kasım.2020
Avatar yok Emeğine sağlık Barış bey .
Tebrikler .
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*