KOCAELİ TAHMİNLERİM - 10 KASIM

Birinci ayakta; KELEŞHAN kazanmaya çok yakın gördüğüm isimdir. 1 Ekim tarihinde yine Kocaeli pistinde 1200 metrede hafif sıkletiyle yarıştığında o gün sizlere ilk sıradan önermiştim ve büyük bir sürprize imza atıp 12,25 ganyanıyla kazanmayı bilmişti. Sonrasında İzmir'de yarışıp yine etkili bir performans sergiledi ve ikinci oldu. Son koşusunda ise Kocaeli pistinde 1400 metrede ağır sıkletiyle mücadele edip tabela içerisinde yer bulma başarısı gösterdi. Form durumunu çok beğendiğim safkan tekrardan lehine şartları yakalamış durumda. Sevdiği Kocaeli pistinde, ideal mesafesi olan 1200 metrede, hafifleyen sıkletiyle yarışacak. LOKUM OĞLU, NEHİRİNOĞLU, UZUN BEY üçlüsünün liderlik mücadelesi vererek başlayacakları koşuda ön grupta 4.5.likte iyi yer tutabilirse KELEŞHAN'ın düzlükte arttıracağı temposuyla ilk ayağın kazananı olacağı görüşündeyim.

 

ATİK ATİK son iki yarışında sentetik pistte mücadele etmesine rağmen gayet etkili performanslar sergiledi. Bugün sevdiği kaba kuma çıkacak ve grup son derece müsait. Koşuyu orta sıralarda takip edip düzlükte yapacağı etkili sprintiyle birinciliğe uzanabilir.

İkinci ayakta; riske girmeyip birçok isme şans vereceğim. Son derece zorlu bir koşu.

CORAL ROSE'un liderliğinde rölanti tempoda geçme ihtimalini yüksek gördüğüm koşuda hemen hemen tüm safkanlara şans veriyorum.

Oluşturduğum sıralama şablondadır.

Üçüncü ayakta; CİHANPEHLİVANI favori olmayı hak ediyor. Yarış hayatına İstanbul'da başlayan safkan son koşusunda ilk kez kaba kuma çıktı ve başlarda adaptasyon sıkıntısı yaşayıp gerilerde kalmasına rağmen sonlardaki sprintiyle üçüncülük elde etti. Artık pisti tanıyor ve üzerinde daha sert bir binici varken kazanıp maidena veda etme ihtimali yüksek.

 

MEYSCAN vasat bir safkan olsa da önde boş kalacak olmasından dolayı çıktığı gibi bitirebilir.

 

ÖZGÜRKAFKAS, ŞENKARDEŞ, DALGALI YELE ve RUMELİ HİSARI şans verdiğim diğer isimlerdir.
Dördüncü ayakta; son yarışında sergilemiş olduğu performansı çok beğendiğim RASTGO benim favorimdir. Yarışı kötü yerlerde (hafiften dışarıları dolanarak) takip etmesine rağmen düzlüğe çıkıldıktan sonra sprintini uzun sürdürdü ve kolay kazandı. Bu rakiplerinin yanında da sonlarda yapacağı sprintle koşuyu lehine çevirmeye yakındır.

 

MAGIC ROCK, LUCKY JUSTEN ve AFTER DOWN rakiplerdir.

Beşinci ayakta; banko önereceğim isim ALİÇO olacaktır.

Safkanın form durumu harika ve ilgilileri tarafından sürekli ideal pist ve mesafesinde yarıştırılacağı için çok iyi neticeler elde ediyor.

ALİÇO yine aşığı olduğu Kocaeli kumunda 1200 metrede dişine göre rakiplerle karşılaşacak.

FATİHİN GÜLÜ'nün liderliği alacağı koşuyu ön gruba yakın takip edip düzlükte yapacağı sprintle bence zorlanmayacaktır.

Günün bankosu olarak öneriyorum.Altıncı ayakta; KIZILTUĞ güçlü rakiplerle karşılaştığı için son koşusunda tabela dışı kaldı. Kesinlikle ölçü alınmaması gereken bir koşuydu. Safkanın form durumu gayet iyi. Bugün binicisi soğukkanlı bir sürüş gerçekleştirirse KIZILTUĞ son ayağın kazananı olabilir.

 

GÜRGÜR BABA son koşusundaki performansına göre ağır favori olmayı hak ediyor tabi ama bir yıllık aranın ardından kusursuz bir performans sergileyip dinçlik performansıyla kazandığı için bugün beklentileri karşılayamayabilir. Bu yüzden ikinci sıradan şans veriyorum.

 

BAŞKAYNAK ve ASTEROİD şans verdiğim diğer isimlerdir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 11,,,5
2.AYAK: 12,4,7,14,1,10,3,8,13,11,9,2
3.AYAK: 2,8,3,4,6,9
4.AYAK: 3,7,1,4
5.AYAK: 3
6.AYAK: 10,2,1,5Yorum
#1 | umut51 - 02:02:07 - 11.Kasım.2020
Avatar yok Bilhassa keleşhan yorumun bu işin ne denli üstadı olduğunun belgesidir.. Şans işte, birkaç tane sürpriz takılmıyor.. Herşeyinle donanımlısın. Sadece biraz şans gerek sana. Bol şanslar diliyorum.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*