GÜZEL PROGRAM - 3 KASIM KOCAELİ

Birinci ayakta; şans verdiğim isimler hakkındaki görüşlerim şu şekildedir;

 

 

DEMİR İNCİ: Yarış hayatına Ankara'da başlayan safkan Kocaeli pistine getirilip buraya katıldığı koşuda sergilemiş olduğu performansla bu yarışın haklı favorisi konumunda. Çünkü sergilediği performans gerçekten çok başarılıydı. Kulvarından 2-3 boy geç çıkıp en geride takip ettiği koşuda düzlüğe çıkıldıktan sonra en dışa açılarak yaptığı seri sprintiyle büyük bir mesafe kapadık ve yakın farklarla ikinci kaldı. Bugün tek önermiyorsam bunun iki nedeni var; biri son yarışının ardından galobu bulunmaması, iki koşunun büyük ihtimalle rölanti tempoda geçecek olmasıdır. Her şeye rağmen favorimdir.

 

ZILIION SUN: İlk koşusunda tabela dışı kalmasına rağmen aynayı diri vaziyette geçmişti. Sonraki yarışında bariyer dibinden yaptığı sprintle tatminkar bir ikincilik elde etti. Potansiyeline inandığım ZILLION SUN koşuyu önlerde kabullenirse kazanıp maidena veda etmeye yakındır.

 

LADY NAVAJO: İlk iki koşusuyla son yarışı arasında dağlar kadar fark var. İlk iki yarışında koşuya hiç karışmayan safkan son koşusunda kulvarından ok gibi fırladı ve SILVER ORBIT gibi çok seri bir ismin ardından 2.likte gitti. Düzlükte arttırdığı temposuyla tam kazandım dediği anda burun farkla ikinci kaldı. Bugün büyük ihtimalle önde yalnız kalacağından çıktığı gibi bitirmesi doğal sonuç olur.

 

PHILBERTA: Her yarış üzerine katarak ilerleyen potansiyelli bir safkan. Son koşusunda İZMİR ÇOCUĞU ardından ikinci kaldı ama 1-2 aksiyon sonra rakibini geçiyordu. Bu kez hücumda geç kalmazsa kazanıp maidena veda edebilir.

 

VENTO FORTUNA: Öyle kaliteli bir at diyemem ama bugünkü şartlar altında çok şanslı olduğu aşikar. En büyük artısı koşuyu önlerde kabulleniyor olması. Çünkü bugünkü yarış düşük tempoda geçecek. Ayrıca G. Yıldız ve C. Paso'nun ardından bu kez T. Yıldız idaresinde sahaya çıkacak olması bir diğer artısı. Yarışı 2.3.lük civarında takip edip düzlükte ayakta kalıp rakiplerine direnmesi olağan sonuç olur.İkinci ayakta; banko önereceğim isim OZANINOĞLU olacaktır.

Maidena veda ettiği koşunun ardından vasat performanslar sergilemişti. Ta ki son yarışına kadar.

Rölanti tempoda geçen koşuyu arkalarda takip etti ve düzlüğe çıkıldıktan sonra yaptığı sprintle çok başarılı bir ikincilik elde etti. Mağlup olduğu MEHTAR kusursuz bir performans sergilediği için ona yapabileceği fazla bir şey yoktu zaten. MEHTAR bir sonraki koşusunu da kazanarak sınıf atladığını net biçimde gösterdi.

Bugün SİGNORA, SARRAFŞAH, BİÇERDÖVER, KUĞU GÜZELİ ve SERDENGEÇER gibi isimlerin tempo vereceği koşuda OZANINOĞLU sonlardaki güçlü sprintiyle bence tüm rakiplerine hakim olarak kazanmayı bilecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; KOCAMEMED, GÖNÜL AVCISI, MİLYONER, ÇIKMAZOĞLU, CAHİT AĞA ve İZTAN'ı değerlendirebilirler.


Üçüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim DARKHOLM'dür. Sahip değiştirdikten sonra çok etkili yarışlar yapan safkanın son koşusunu ölçü almıyorum. İzmir çiminde kısa vadeli koşuda yarıştığı için etkisiz kaldı. Bugün tekrardan sevdiği kaba kumda oldukça rakiplerle karşılaşacak. SAVAŞ ATI'nın liderliği alacağı TLOS'un takipte olacağı koşuyu sıralarda takip edecek olan DARKHOLM düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanmaya yakındır.

 

Yamak 1'lere mahsus bir koşu olduğu için riske girmeyip TLOS, SAVAŞ ATI, OĞLUM BARIŞ, AKDAĞ FIRTINASI, GALYALILAR, SİDELİ ve STAR SCREAM'e de şans veriyorum.Dördüncü ayakta; favorim BABAARİF'tir. Bu safkan için grubun hiçbir önemi yok. Kazanabilmesi için tek şart yarışın gidişatıdır. Liderliği alabilir ve düzlüğe önde çıkabilirse Kocaeli kumunda herkese direnir. Yok baştan öne düşemez veya düzlüğe bitik vaziyette çıkarsa en geride gelebilir. Bugün nasıl bir yarış olacak tam olarak kestiremiyorum açıkçası. BABAARİF'in liderlik konusunda ısrarcı olacağından eminim ama UZUN BEY ve TOROSDAĞI'da kamçı sopa kaçmak isteyebilirler. Dolayısıyla BABAARİF'i tek öneremiyorum.

 

EMİRSOY formunun zirvesinde olan bir isim. Bunu totosundan bile rahatlıkla anlayabiliyoruz. Birçok süratli ismin bir araya geldiği koşuda EMİRSOY sonlardaki etkili sprintiyle bugünde kazanıp birincilik serisini sürdürebilir.

 

SON OĞUL'un ağır sıkleti sorun yaratmayacaktır. Bu kiloyla yarışmaya alışkın bir isim. Son koşusunu bile çok uzak farkla kazanırken 62 kg sıkleti vardı. BABAARİF, UZUN BEY ve TOROSDAĞI üçlüsünün süratlendireceği koşuda SON OĞUL son sözü söyleyen isim olabilir.


Beşinci ayakta; ilk şansı EYVAH MEHMET'e vereceğim. Aslında bu gruptan aşağı kalır bir yanı bu ismin. AGF tablosunda çok gerilerde kalma sebebi mesafeyle alakalı sanırım. Ama ben EYVAH MEHMET'in sürat koşularında da ayakta kalabileceği görüşündeyim. Çünkü adaptasyon konusunda hiçbir zaman problem yaşayan bir isim olmadı. KARA YAŞAR ve EL MESCALERO'nun tempo vereceği koşuyu 3.4.lük civarında sürdürüp düzlük boyu sergileyeceği sprintle sürprizi gerçekleştirebilir.

 

Mesafenin başarılı isimleri; ALİÇO ve EL MESCALERO rakiplerdir.Altıncı ayakta; banko önereceğim isim ERGÜÇLÜ olacaktır.

Bugünkü şartlar altında zorlanmadan kazanması gerekir. Çünkü sevdiği Kocaeli pistinde çok uygun rakiplerle karşılaşacak. Son dönemlerde böylesine vasat rakiplerle hiç karşılaşmamıştı.

Bir diğer artısı ise stili rakibinin bulunmuyor olması. Koşunun başlamasıyla birlikte rahatlıkla liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde ayarlamak imkanı bulacak bu safkan.

Son 400'e muhtemelen 2-3 boy önde gelecek olan ERGÜÇLÜ'nün kalan metrelerde bu rakiplerine farkı kapatma imkanı tanımayıp beyaz bayrak ayna yarışı izletmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 


GENİŞ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 2,11,6,9,10
2.AYAK: 11 / 5,2,3,9,8,1
3.AYAK: 1,2,3,7,9,8,4,6
4.AYAK: 4,6,1
5.AYAK: 4,1,3
6.AYAK: 1

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*