BURSA TAHMİNLERİM - 16 EKİM

Birinci ayakta; MAZLUKZÜLFİKAR'ı rakiplerine oranla çok daha şanslı görmekteyim. Bu safkanın son yarışı kesinlikle ölçü değil. Eksik olduğu çim pistte stili rakipleri varken liderliği alamadığı için ölçü alınmayacak bir performans sergiledi. Bugün sevdiği kum piste çıkıyor. Mesafe 1200 olsa tereddütsüz bankom olurdu. Çünkü stili rakibi yokken kısa mesafede yakalanması çok zor olurdu ama mesafe 1400 olunca tek olarak güvenemedim. Her şeye rağmen hafif sıkletinin avantajıyla çıktığı gibi bitirme ihtimalini yüksek görüyorum.

 

Bu safkan umduğum performansı sergileyemezse kimin kazanacağını kestirebilmek güç olduğundan tüm safkanlara şans veriyorum.

Sıralamam şablondadır.


İkinci ayakta; BEKRİ bildiğiniz üzere takip atlarımdan biri. Önceki koşusunda çok sürpriz konumdayken ısrarla ilk sıradan önermiştim sizlere ve 12,45 ganyanıyla çok az farkla ikinci kalmıştı. Son koşusu ise ölçü değil çünkü mesafe aleyhineydi. Bugün tekrardan lehine dönen şartlar altında yarışacağı için BEKRİ'nin kazanabileceği görüşündeyim.

 

ÇAKIRDAĞLI, MODLIGÜÇLÜBEY, BARUTEFE, LADY MAYA, BLACK OR WHITE, RUN FOR ESLEM, THE BEST BUSE ve GANYMEDE rakiplerdir.
Üçüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim FERİT BABA'dır. Bu safkanın son yarışını kesinlikle ölçü almıyorum. Berbat sürüldüğü için üçüncü kaldı. İlk kez çıkacağı Bursa çimini yadırgamazsa kazanma ihtimalini yüksek görüyorum. BOĞAZKESEN'in liderliği alacağı FIRTINALI DENİZ ve ZAFER MEYDANI'nın da pres uygulayacağı koşu süratli tempoda geçecektir. FERİT BABA'nın sonlardaki seri sprintiyle kazanabileceğine inanıyorum.

 

TAVUZKUŞU ve DERVİŞBEY rakiplerdir.Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim LAMBUKA olacaktır.

Hayatı boyunca sadece kum pistte mücadele eden safkan 11. koşusunda çime çıktı ve çok ok düzgün aksiyonlarla kolay bir galibiyet elde etti. Tıpkı anneden kardeşi MONACO gibi Bursa çiminde harika yarışlar çıkacağını düşünüyorum. Ayrıca uzayan her metre lehine olacaktır.

Bugün 2400 çimde LAMBUKA'nın yine mağlup edebileceği bir grup yakaladığı görüşündeyim. ÇIMA ÇIMA'nın liderliği alacağı koşuda kulvarından düzgün çıkarsa GRAND HOPE da bu isme eşlik edecektir. LAMBUKA ise koşuyu kendi temposunda 4.5.lik civarında sürdürecek. Düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle LAMBUKA'nın bugünde kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Beşinci ayakta; şartlı 1 koşuda KUDDUSİ ve TAGOR'a ayrımsız biçimde şans vereceğim. Her ikisi de hazırlıklarını uzun süredir düzenli biçimde sürdürüyor ve rakiplerine oranla çok daha hazır durumdalar.

KUDDUSİ orijin itibariyle daha potansiyelli olduğu için bir adım önde olsa da TAGOR'u da ihmal etmemek gerektiğine inanıyorum.
Altıncı ayakta; ilk şansı YARİSSA'ya vereceğim. Son koşularında kötü sürüldüğü için gerçek gücünü sahaya yansıtamadığına inandığım isimlerden. N. Şen'den kurtulmuşken bugün harika koşacağına inanıyorum. Sıkleti bu kadar ağır olmasa çok daha iddialı konuşurdum. ELLİBEŞ'in liderliği alacağı ve çok düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu ön grup içerisinde takip ederse kazanması benim için normal sonuç olur.

 

HERGELE, ÖZGÜRFATİH ve ELLİBEŞ rakiplerdir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 9,,,5,2,4,3,8,1,7,6,11,13,12
2.AYAK: 9,10,3,6,2,8,4,1,5
3.AYAK: 6,3,4
4.AYAK: 4
5.AYAK: 4,8
6.AYAK: 1,6,5,2

Yorum
#1 | tahatay - 19:07:16 - 16.Ekim.2020
Avatar yok Barış bey teşekkürler,sayende buldum, başarılarının devamını dilerim...
#2 | umut51 - 17:05:36 - 16.Ekim.2020
Avatar yok BEKRİ ile yine GÜNE DAMGANI vurdun. Yolun ve bahtın açık olsun..
#3 | Baris Goksu - 15:03:31 - 16.Ekim.2020
Avatar yok @ zafer34


Birinci altılı şablonu verdiğim zaman mutlaka belirtirim "birinci altılı" diye. Paylaştığım ikinci altılı şablonu yani.

@ umut51


MALAKKA son yarışında erken yürümesine rağmen gayet tatminkar bir performans sergiledi ama bugünkü koşu çok düşük tempoda geçeceği için MALAKKKA'yı elemek durumunda kaldım. UÇAN ÇELİK ve MALAKKA son koşuda şablon fiyatından dolayı dışarıda bıraktığım iki isimdir.
#4 | umut51 - 14:02:49 - 16.Ekim.2020
Avatar yok Malakkayı neden tutmuyorsun. Kolay gelsin
#5 | zafer34 - 14:02:01 - 16.Ekim.2020
Avatar yok ikinci altilimi başkan
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*