ANKARA TAHMİNLERİM - 13 EKİM

 

 

Birinci ayakta; ÖZERDİNÇ Ankara kumunda yarış görüp formunu geliştirdikten sonra katıldığı koşuyu kazanıp morallendi. Bugün uzayan mesafede yine baş edebileceği bir grupta mücadele edecek. Binicisinin yapacağı şey basit. LORD ve ARBEDAŞ gibi bekleme ihtimali olmayan iki isim varken bariyerde 3.lükte gitmeli. Zaten son koşusunda da bu taktikle yarışıp kazandığı için yine aynısını uygulayacaktır. 800'ün oralarda uzun sprintine başlayacak olan ÖZERDİNÇ önde birbirini tüketmesini beklediğim LORD - ARBEDAŞ ikilisinden sıyrılıp düzlükte alacağı liderliği yarışın sonuna kadar koruyabilir.

 

DORU YİĞİT için formda diyemem ama geri dönmesi için bundan iyi grup yakalayamazdı herhalde. Sevdiği uzun mesafede son derece uygun rakiplerle karşılaşacak. ÖZERDİNÇ'le birlikte koşuyu 3.4.lük civarında takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla son ana kadar birincilik mücadelesi içerisinde yer alacaktır.

 

Ekonomik kupon yapanlar için bu iki safkanı yeterli görüyorum.

 

Geniş kupon yapanlar; şans vermediğim koşularında o akıcı sprintini uzun sürdürüp kazanmayı bilen PRENSES ASLI, beğendiğim aprantisi idaresinde yarışacağı şans verdiğim BOZTEPEBEYİ ve kulvarında artık sadece 3-4 boy geç çıkan KAFADAR'a şans verebilirler.
İkinci ayakta; TRİNETTA kazanmaya yakın gördüğüm isimdir. Grupta hem aksiyonlarını en beğendiğim isim hemde derece bakımından en iyisi. İlk koşusunda adaptasyon sıkıntısı yaşayıp en geride kalmıştı bu safkan. Virajı en geri dönmesine rağmen yaptığı sprintle üçüncülük elde etti. Bugün Ö. Yıldırım idaresinde grup içerisinde konumlanabilirse kazanmasını bekliyorum.

 

GRAY SHADOW ön grup içerisinde gidip yarış sonuna kadar birincilik mücadelesi içerisinde yer alacaktır.

 

BATTLE ANGEL'ın ilk koşusu vasattı fakat üzerine katabileceği görüşündeyim. Kulvar avantajıyla liderliği alırsa çıktığı gibi bitirebilir.

 

MUSTAN ileride tam bir tempo atı olacak bence. Bugünde bir şekilde başlarda önlere yakın konumlanabilirse sürprizi gerçekleştirebilir.

 

OOKAZI grubun tecrübeli isimlerinden. Şans vermek gerek.

 

BLACK METAL ilk yarışına ağır favori olarak katılmasına rağmen varlık gösteremedi. Bu sorunlu biçimde yarışmasından kaynaklı olabilir. Çünkü o yarışın ardından dört aylık arası var. Ya da çimde işlemedi ve etkili galoplarını yaptığı kum pistte fakrlı koşabilir. Kapalı kutu konumdaki ismi ihmal etmeyelim.

 

EL TIGRE de ilk yarışında hayli tutulan bir isim olmasına rağmen maalesef kulvarından çıkmayınca derecesiz kaldı. Benzer bir talihsizlik yaşamazsa yani koşuya başlarsa sürprize imza atabilir.


Üçüncü ayakta; HIGH PRESSURE üst üste kazandığı koşularında bankomuz ve beni yanıltmamıştı. Son koşusunda ikinci kaldı çünkü PANCHMAHAL önde bomboş kalarak mücadele etmişti. Bugünkü yarış daha tempolu olacağından HIGH PRESSURE etkili düzlük sprintiyle tekrardan birincilik serisi başlatabilir.

 

BABA HANCI hala eski formundan çok uzak olsa da böyle bir grupta pek tabi en şanslı isimlerden biridir. BARTOLOMEO'nun liderliği alacağı CHANCE OF MELOŞ'la PANCHMAHAL'ın takipte olacağı koşuda BABA HANCI son 300'den sonra yapacağı hücumlarla koşuyu lehine çevirebilir.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; CHANCE OF MELOŞ'u işaretleyebilirler.

Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim CEVHER olacaktır.

Son yarışını kesinlikle ölçü almıyorum bu safkan. Hem stili dışı koştu hemde İstanbul'da Ankara'ya nazaran biraz daha eksik koşuyor.

Bugün aşığı olduğu Ankara çimine çıkıyor CEVHER ve rakipleri oldukça uygun. Bir de gidişat avantajı varken CEVHER'i banko önerme konusunda en ufak bir tereddüt yaşamadım. AGF tablosunda % 18 oynanmış ve üçüncü at konumunda olması da bizlere avantaj sağlayacaktır.

PİLEVNELİ'nin liderliği alacağı koşu hayli düşük tempoda geçecektir. CEVHER ise en dış kulvardan başlayacağı koşuda rahatlıkla gelip 2.liğe yerleşecek. Düzlük boyu sergileyeceği sprintle tüm rakiplerine hakim olup kazanmayı bilecektir diyor ve CEVHER'i günün bankosu olarak öneriyorum.


Beşinci ayakta; açık söylemek gerekirse AYPARS'ın geçilme ihtimalini çok düşük görüyorum. Sırf CEVHER gibi plase konumda olan bankom varken AGF tablosunda % 50 üzerinde oynanan AYPARS'ı şablonu cazipleştirmek adına yıkacağım. Şayet son koşusuna benzer bir yarış yaparsa zorlanmaması gerek. CANKATAN, NEFERTAY ve ISSIZ KULE gibi isimlerin liderlik mücadelesi vererek başlayacakları koşuyu bariyerde 3.lükte takip edecek olan AYPARS'ın düzlükte arttıracağı temposuyla kazanma ihtimali yüksek.

 

UÇANDEDE ve NEFERTAY rakiplerdir.


Altıncı ayakta; NARTIN KILICI yarış hayatına Kocaeli'de katıldığı koşuyla başladı ve sonlarda yaptığı etkili sprintiyle üçüncü olurken aynayı oldukça diri vaziyette geçti. Gördüğü yarışla birlikte artık tecrübe kazanan safkan idman sahasında da farklılaştığını net biçimde gösteriyor. Bu kez daha iyi adapte olup kolay kazanırsa bile şaşırmamak gerek. Benim yine CEVHER gibi bir bankom varken son ayakta şansımı deneyeceğim.

LORENZO, AGASSI, IP MAN, SILENT WAVE, DIVINE SPEED ve JHONWICK rakiplerdir.


ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 4,6 / 5,1,3
2.AYAK: 8,,,5,10,6,7,1,3
3.AYAK: 2,8 / 6
4.AYAK: 1
5.AYAK: 3,,,2,4
6.AYAK: 7,6,1,4,12,2,5

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*