KEYİFLİ PROGRAM - 4 EKİM İSTANBUL

Dün Ankara'da PİTANE ve ALİBEĞ gibi sağlam gördüğüm iki banko vardı. PİTANE favoriydi ama AGF'si % 24 civarındaydı. Yani banko olarak tercih edilen bir isim değildi. ALİBEĞ ise çok daha cazipti ve 4.5. at konumundaydı. Bende tabi daha cazip olunca tercihimi ALİBEĞ'den yana kullandım. Her ikisi de kazanma başarısı gösterdi ve altılı 2500 lira ikramiye verdi. Böyle bir programda sürekli önerdiğim FAST RUNNER'dan yatmak gerçekten şanssızlık. Ne zaman şans versem sürekli kulvarından çok geç çıkan FAST RUNNER ilk kez düzgün başladı koşuya ve kazanma başarısı gösterdi. İlk ayakta TRIPLE HUGE'un koşmadığını hesaba kattığımız vakit 2 misli altılıdan 5000 liraya yakın ikramiye kaçtı. Umarım bugün şans faktörü yanımızda olur.
İstanbul tahminlerim şu şekildedir;


Birinci ayakta; favorim SÜPERMEN'dir. KAIZBERT yavrusu olduğu için potansiyeli yüksek bir isim ve İstanbul çimini çok seviyor. Bugünkü koşuda muhtemelen yarışın başlamasıyla birlikte ONUKTAN'ın liderliğinde rölanti bir tempo olacaktır. SÜPERMEN'de koşuyu 2.likte takip edecek. Düzlüğe çıkılırken arttıracağı temposuyla liderliği alıp rakiplerine direnmesi doğal sonuç olur.

 

SAPADERE G. Kocakaya ile buluşunca gerçek gücünü yansıttı ve son yarışını uzak farkla kazanarak maidena veda etti. Bugünkü koşununda beklediğimden erken süratlenmesi halinde son 300'den sonra yapacağı etkili sprintiyle kazanması kuvvetle muhtemel.
İkinci ayakta; FOTOKIZI kazanmaya çok yakın gördüğüm isimdir. Çok narin ve kısa sprinte sahip bir safkan fakat form durumunun harika olduğu için böyle bir grupta favori olmayı sonuna kadar hak ediyor. D. Kaya safkanı çözmüş durumda o yüzden son 300'e kadar el sürmeden gelip sprint mesafesini olabildiğince kısa tutmaya çalışıyor. İşte FOTOKIZI'nın tam olarak istediği şeyde bu zaten. Sonlardaki akıcı sprintiyle koşuyu lehine çevirme ihtimalini yüksek görüyorum.

 

Son ana kadar birincilik mücadelesi içerisinde olacağına inandığım GONCA, ilk kez çıkacağı sentetik pistte iyi koşmasını beklediğim ASLANSEDA, formda safkan UÇAN NAZ ve ağır sıkleti sorun yaratmazsa bu rakiplerini mağlup etmesi sürpriz sayılmayacak PEXUSS şans verdiğim diğer isimlerdir.


Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim LONG RUNNER olacaktır.

Şu an için ülkemizde rakibi bulunmuyor. Bizi kesinlikle yurtdışında temsil etmesi gereken bir safkan.

Öyle inanılmaz duruma geldi ki LONG RUNNER 1000 metre mesafeli Sürat Koşusunda da yarışsa bankom olur 2800 metre mesafeli Ankara koşusunda mücadele etsede.

Uyumlu binicisi idaresinde kazanıp birincilik serisini sürdürecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Dördüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim OPERA'dır. Uzayan her metre lehine olacaktır bu safkanın. Katıldığı iki koşusunda da aynayı diri vaziyette geçmişti. Özellikle son yarışı gayet parlaktı. Koşu rölanti tempoda geçeceği için OPERA'yı ilk sıradan önermekle yetineceğim.

 

BAY TEMA düşük tempoda geçecek olan koşuyu ön grupta 2.3.lükte takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla kazanabilir.

 

INFLUENCER gördüğü yarışla birlikte tecrübe kazandı ve çok daha iyi duruma geldi. İhmal edilmemeli.

 

LION EMPIRE da koşuyu önlerde kabullendiği için gidişat avantajına sahip diyebileceğim bir başka isim. H. Çizik idaresinde ihmal edilmemeli.

 

BLACK OLIVA vasat bir isim fakat önde boş kalacak olması büyük avantaj. Beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; SON OF BOSPHORUS ve BIANCO’yu ilave edebilirler.
Beşinci ayakta; KINGSMAN GAZİ koşusunda talihsizlik yaşamasına rağmen üçüncü olmayı başardı. İlk kez kapalı gözlük takısıyla sahaya çıkacak olan safkan sonlarda yapacağı akıcı sprintle bu önemli koşuyu kazanabilir.

 

LORD OF GAME de GAZİ koşusunda başarılı bir ikincilik elde etti. Bugünkü koşu beklediğimden erken süratlenirse bariyer dibinden yapacağı hücumlarla aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

SOZOPOL ekürisi ZALDIR tarafından önde rahatız edilmez ve makul tempolarda liderliği alırsa çıktığı gibi bitirebilir.

 

POWERMAN, SERBÜLENT ve YAŞAMA SEVİNCİ şans tanıdığım diğer isimlerdir.


Altıncı ayakta; LONG RUNNER karşısında ezilen FINESSE dişine göre rakipleri yakalamış durumda. S. Kaya da kendi atları haricinde berbat sürüşler yapıyor. Muhtemelen FINESSE'e bugün kusursuz binecektir fakat yinede bu safkanı tek yazmak içime sinmedi. AGF tablosundaki oranı gereğinden fazla yüksek bence.

 

HASAFET büyük ihtimalle önde boş kalacak. THE LAST ROMANCE önünde liderliği alıp tempoyu belirleyecek olan safkan beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

MISTER GÖRKEM, SCOUTLEO ve ZAFER ATEŞİ yazarak bu koşuyu sağlama alıyorum.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 1,3
2.AYAK: 9,,,12,3,2,6
3.AYAK: 2
4.AYAK: 6,1,4,5,3 / 8,2
5.AYAK: 2,3,6,4,5,7
6.AYAK: 1,2,3,4,5

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*