ANKARA TAHMİNLERİM - 1 EKİM

Birinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim HARUN BABA'dır. Normalde böyle bir grupta kendisini tek önerirdim fakat hem Ankara kumuna ilk kez çıkacak olması hemde son yarışında üç aylık aranın ardından etkili bir performans sergilemesinden dolayı bugün eksik koşar mı diye düşünmeden edemiyor insan. Şayet pisti yadırgamaz ve dinçlik sendromundan olumsuz etkilenmezse önde bomboş kalacağı böyle bir grubu yakalamışken çıktığı gibi bitirmesi gerek. Ciddi sıklet avantajı da olduğundan favorimdir.

 

YAĞMUR GÖZLÜ form durumunu beğendiğim isimlerden. Son koşusunda AKYAKA gibi bir isme ayak uydurmaya kalkınca dağılması gayet doğaldı. Buna rağmen ikinciliği kaptırmadı. Bugün lehine dönen mesafede 2.likte gidip düzlükte arttıracağı temposuyla kazanabilir.

 

TEKFORDTEYFİK koşunun beklediğimden erken süratlenmisi durumunda sonlarda yapacağı hücumlarla yarışı lehine çevirebilir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; TSARİGRAD, ÖKTEM ve ÇİVİCİ'yi ekleyebilirler.


İkinci ayakta; banko önereceğim isim ROBIN SON olacaktır.

Ankara kumuna ilk çıktığı koşuda adaptasyon sıkıntısı yaşayıp istediği sonucu elde edememişti.

Sonraki yarışında ise pisti tanımanın verdiği avantajla baştan liderliği alıp hiçbir rakibini yanına sokmadan kazanma başarısı gösterdi.

ROBIN SON üstün sürate sahip bir safkan. Önde temposunu bozabilmek hayli güç. Ben bugünkü koşuda da CONTENDER ve DUELLO kamçı sopa başlasa bile ROBIN SON'ın bu ikiliye aldırış etmeden liderliği alıp düzlüğe 2-3 boy önde çıkmasını bekliyorum.

Düzlükte pisti ortalayıp hiçbir yerde kesmeden bir kez daha çıktığı gibi bitirmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.Üçüncü ayakta; şartlı 1 koşuda rakiplerine göre çok daha hazır durumda olduğuna inandığım; HARD OFF HÜSNE, PÜR DİKKAT, JACINDA, SOUL OF NYX ve IANNA beşlisine ayrımsız biçimde şans veriyorum.
Dördüncü ayakta; KANEKONUN OĞLU mücadele gücünü çok beğendiğim bir isim. Son yarışında S. Kaya idaresinde yarıştığı için kötü bir performans sergiledi. Sonuçta at istediği kadar formda olsun iş binicisinden bitiyor. Bugün S. Kaya'dan G. Kocakaya'ya dönmesi müthiş bir avantaj. Kulvarından iyi çıkıp bir de ARDAŞAH'ı biraz olsun temposunun üzerine çıkarabilirse sonlarda rakibine hakim olup kazanmasını bekliyorum.

 

Güzel formunu muhafaza eden ARDAŞAH'ta bir kez daha beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

Beşinci ayakta; ilk şansı THE BEST OF TIME'a veriyorum. Safkanın formda olduğunu söyleyemem ama bugünkü koşuda çok iyi koşmasını bekliyorum. Çünkü yarış içerisinde harika yerde konumlanmasını bekliyorum. BARTOLOMEO ve MISS MATRA ikilisi çok sert tempoda liderlik mücadelesine tutuşacaklar. Hatta DALLAS'ta bu ikiliye katılabilir. THE BEST OF TIME ise bariyerde 3.lüğe yerleşecektir. Düzlükte temposunu arttırmasına gerek bile kalmadan önde yıpranan rakiplerinden sıyrılıp birinciliğe ulaşabilir.

 

PURO, KARMA FELSEFESİ ve BARTOLOMEO rakiplerdir.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; MISS MATRA ilave edebilirler.
Altıncı ayakta; favorim DEEPIKA'dır. Potansiyeline inandığım isimlerden. Orta mesafeli koşularda daima iddialı olur. Bugünde rakipleri uygun olduğundan sonlardaki sprintiyle koşuyu lehine çevirebilir.

 

SİN son koşusunda sizlere ilk sıradan önerdiğim isimdi ve umduğum performansı sergileyerek kazanmayı bildi. Yine uygun rakiplerle karşılaşacağı için bir kez daha birinciliğe ulaşabilir.

 

YARIŞ BEYİ bir önceki koşusunda kulvarından 10-15 boy geç çıktığı için etkisiz olmuştu. Bugün kulvarından iyi çıkarsa önde bomboş kalacağından çıktığı gibi bitirebilir.

 

DARK VICTORY bugüne kadar çim pistte sadece bir kez yarışıp onda da UPPER CUT ve COACH gibi kısa vade atlarının yanında üçüncü olmuştu. Tekrardan çime çıkan safkan bugün farklı koşabilir.

 

RUDİKO, SAVAŞ BEY ve ATEŞİN ALEVİ şans tanıdığım diğer isimlerdir.
 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 9,1,2 / 4,6,3
2.AYAK: 3
3.AYAK: 1,7,4,9,2
4.AYAK: 4,1
5.AYAK: 3,2,5,1 / 6
6.AYAK: 6,1,3,7,8,10,9

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*