BURSA TAHMİNLERİM - 25 EYLÜL

 

Dün Ankara'da BEST OF ELA, ALWAYS FORTH ve HAYIRLI KIZ gibi bankolarımız kazandı fakat MARS hayatı boyunca ilk kez kulvarından 10 boy geç çıkınca başarı sağlayamamış olduk.
Kocaeli'de ise KEPHISSOS bankosuyla henüz ilk ayaktan altılı ganyanı yakaladık. Çok ciddi bir ikramiye hedefleyen kurgumuz maalesef üç, beş ve altınca ayakta neredeyse hepsi beklediğimiz bu üç koşuda EMİRSOY, SUVLA POINT ve PEKÖZ gibi en favori isimlerin kazanması sonucu sadece 375 lira ikramiye verdi. Yine de kolay yakaladığımız ve birçok üyemizin faydalandığı bir altılı olduğuna inanıyorum. Bu formumuzun artarak devam edeceği görüşündeyim.
Bursa tahminlerim şu şekildedir;


Birinci ayakta; ASUDE SULTAN kazandığı yarışında ardından iki koşusunda da başarısız kaldı çünkü biri İstanbul'daydı diğerinde ise berbat sürülmüştü. Bugün dişine göre rakiplerle sevdiği Bursa çiminde yarışacağını görüyoruz. Önlere erkenden doldurma gibi bir çılgınlık yapmazsa etkili düzlük sprintiyle kazanma ihtimali yüksek.

 

ILSA IN VERSAILLES'ın form durumu harika. Aslında tam benim sevdiğim stilde yarışıyor fakat her pistin kendine göre özellikleri var ve Bursa çimine göre yanlış taktikle yarışıyor ILSA IN VERSAILLES. Benim sevdiğim stilde yarışıyor çünkü ben özellikle çim pist koşularında bekleyip sprintle sonuca gitmeye çalışan isimlerin son 300'e kadar sermayeli gelmelerini isterim. ILSA IN VERSAILLES'de kısa sprintle sonuca gitmeye çalışıyor. Yalnız dediğim gibi her pistin kendine göre özellikleri var ve bunları detaylı biçimde açıklayıp deşifre etmek istemediğim için detaya girmeyeceğim fakat Bursa çimin yarış kazanmak istiyorsanız daha düzlüğe çıkılmadan sprintinize başlamanız gerek. Bursa çiminde koşu kazanan atların % 80'den fazlası düzlüğe gücünü alıp sprintine başlamış vaziyette çıkıyor. ILSA IN VERSAILLES öndeki atlara fazla avans vermeden düzlüğe çıkarsa şansı artacaktır.

 

MAXBUENO kulvarından harika çıkıyor. Ön grupta UNTIMELY ve GREAT WARRIOR gibi isimlerle birlikte 4.5.lik civarında gidip düzlüğe çıkılırken arttıracağı temposuyla sonuca gidebilir.

 

KARA YAŞAR ve MONTA MAYON gibi süratli iki isme de şans vereceğim. Liderliği hangisi alır ve stili rakibinin erken presine maruz kalmazsa çıktığı gibi bitirebilir.İkinci ayakta; favorim pek tabi HARİKULADE olacaktır. Son koşusunda ekürisinden bağımsız olarak baktığımızda AGF tablosunda % 3 oynanmışken takip listemde olduğunu belirtip sizlere banko olarak önermiştim ve kazanıp beni mahcup etmemişti. Form durumu çok iyi olan safkan koşuyu önlerde kabullenirse bir kez daha kazanabilir.

 

OĞLUM KÜBEŞ aslında gayet formda fakat tecrübesiz bir apranti idaresinde yarıştığı için gerçek gücünü sergileyemiyor. Bugün nihayet etkili bir binici idaresinde yarışacak, bu da gerçek gücünü sergilemesine imkan sağlayacağından birinciliğin güçlü adaylarındandır.

 

BABAMEDET kolay kolay vazgeçebileceğim bir isim değil. Zaten vazgeçtiğimiz gün cezayı keser. Bugün rakiplerini uyutup çıktığı gibi bitirebilir.

 

SERMANUR'un son yarışı gayet başarılıydı ve bugün sıkletinin azaldığını görüyoruz. Kesinlikle birincilik mücadelesi içerisinde yer alacaktır.

 

ONDÖRTŞUBAT'ta bu tarz gruplarda daima söz sahibi olabilecek bir isimdir. Çarpı atmakta fayda var.
Üçüncü ayakta; her türlü sonuca açık olduğuna inandığım bir koşu. Muhtemelen TREVI FOUNTAIN liderliği alacak ve koşu çok düşük tempoda geçecek.

Özellikle RAY OF SUNSHINE ve HONORABLE ikilisinden koşuyu hangisi önlere yakın takip ederse bence harika koşacaktır.

 

SILK ROAD, TREVI FOUNTAIN, AS DE COUER ve RING OF FIRE sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.


Dördüncü ayakta; IŞITAN daha önceki yorumlarımda belirttim gibi benim çok sevdiğim bir safkan. Maalesef genelde aleyhine şartlarda yarışacak. Bugün yine yarış rölanti tempoda geçeceğinden sprinter IŞILTAN'ı ilk sıradan önermekle yetiniyorum.

 

ZERAFETLİ ve SÜPERMEN rakiplerdir.


Beşinci ayakta; son derece vasat isimlerin maidena veda etme mücadelesinde riske girmeyip hemen hemen tüm safkanlara şans veriyorum.

Sıralamam şablondadır.
Altıncı ayakta; banko önereceğim isim ÇILGIN EJDER olacaktır.

Son yarışında benzer rakiplerini mağlup ederken hiç zorlanmadan kolay bir galibiyet elde etmişti. Bu formuyla ben bir kez daha kazanacağına inanıyorum. Zaten hemen hemen aynı rakiplerle mücadele edecek. Değişen tek şey mesafenin kısalması ki bu da ÇILGIN EJDER için dezavantaj yaratacak bir durum değil.

Koşuyu orta sıralarda takip edecek olan ÇILGIN EJDER düzlükte arttıracağı temposuyla tüm gruba hakim olup bir kez daha kazanacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 3,4,6,5,8
2.AYAK: 12,6,10,14,11
3.AYAK: 8,6,5,1,3,2
4.AYAK: 2,9,3
5.AYAK: 6,4,2,5,3,8
6.AYAK: 6

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*