İKİ ALTILI BİRDEN - 20 EYLÜL İSTANBUL

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1. AYAK: 4,3 / 5
2. AYAK: 5
3. AYAK: 3,5,1
4. AYAK: 2,1,6,5,3,4
5. AYAK: 3,1,7,8,2,4,5,6
6. AYAK: 5,1,6,3,2,11


Birinci ayakta; denk güçteki isimlerin mücadelesine sahne olacak. BUMİNHAN'ın gidişat avantajı olduğundan favorimdir. Normalde liderlikle işi yok. 2.3.lükte gidiyor ama bugünkü yarış inanılmaz düşük tempoda geçecek ve BUMİNHAN kaçak hiçbir at yokken bence liderliği alıp tempoyu belirleyecektir. Düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacağından kazanarak son yarışındaki kötü izleri silebilir.

 

BÜYÜK ATLI'nın seri sprintini çok beğeniyorum. Yarış bir şekilde erkenden süratlenirse rakip tanımaz.

 

CESURMİRZA, KARAÇETİN, YEŞİLKALE, ALSANCAKLI, BABADAĞINOĞLU ve BİR ÖMÜR rakiplerdir.

İkinci ayakta; favorim KÜÇÜK JOKER'dir. İlk iki koşusunda sergilediği performanslar gayet tatminkardı. Bence uzun süre maiden kalacak bir at değil kesinlikle. Son işinde rekor dereceli galop sergilemesi safkanın ne kadar iyi durumda olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu safkanın liderliği aldığı vakit çok daha etkili olacağına inanıyorum ve bugünkü koşuda büyük ihtimalle liderliği alıp önde boş kalacak. Dolayısıyla KÜÇÜK JOKER'in kazanması benim için normal netice olacaktır.

 

ALEVSAÇAN sürekli içeriye yatan, idaresi zor bir isim. A. Sözen bunun üstesinden gelebilirse kazanma ihtimali yüksek.

 

MUZOBABA, BEŞKAZALI, ARDEŞEN ve SILENT RIVER şans tanıdığım diğer isimlerdir.Üçüncü ayakta; favorim QUEEN LILY'dir. Grubun uzak ara en kaliteli ismi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sırf sıkleti ağır ve gidişat dezavantajı var diye kendisini banko olarak önermeyeceğim. Son derece düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuda QUEEN LILY en geride beklemek yerine en azından orta sıralarda konumlanırsa ağır kilosuna rağmen bence kazanmaya yakındır.

 

ARK ROYAL, THE BEST SİMGE, GYPSY GIRL, DARK PEARL ve BIANCA CAPELLO rakiplerdir.Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim BALALAYKA olacaktır.

Son koşusunda öyle bir performans sergilediki nerede yarışırsa yarışsın bu safkanı yıkabilmem söz konusu olamaz. Ve çok büyük aksilikler yaşamadığı sürece bence uzun bir süre geçilmeyecektir. Nasıl ki LONG RUNNER'ın yanına ne şartlarda olursa olsun at yazmayacaksam BALALAYKA'da geçilene kadar tekim olur.

YOLLARAZ'ın liderliğinde son derece rölanti bir tempo olacak. BALALAYKA'nın koşuyu nerelerde takip edeceği pek umrumda değil açıkçası. Düzlükte adımları kayboluyor ve adeta İngiliz seriliğinde sprint atıyor. Son yarışına benzer bir performans sergilerse bugünde rakiplerini sürklase ederek kazanacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.Beşinci ayakta; rakiplerine oranla daha iyi durumda olduğuna inandığım dört safkana ayrımsız biçimde şans vereceğim.

Bunlar; BUZKRALI, ONUKTAN, ASLIŞAHANE ve ATİK YILDIZ'dır..

Bu dörtlüden gününde olanın kazanıp maidena veda etmesini bekliyorum.
Altıncı ayakta; neden bilmiyorum ama GÜVENİMSİN ilgilileri tarafından kısa mesafeli çim koşularında pek fazla koşturulmadı. Bana göre lehine şartları yakaladığında GÜVENİMSİN kısa mesafeli sürat koşularında harika neticeler elde eder. Bugün nihayet istediğim şartlarda yarışacak ve AGF tablosuda % 3'lerde kalmış. GÜVENİMSİN'den beyaz bayrak ayna yarışı izleyebiliriz.

 

Bu safkan olur da sonlarda tempo kaybederse kendisini mağlup edebilecek tek ismin MIA PREZIOSA olduğuna inanıyorum. Uyumlu binicisi G. Kocakaya idaresinde sonlardaki akıcı sprintiyle rakiplerini mağlup edebilir.


ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 3,1,7,8,2,4,5,6
2.AYAK: 5,1,6,3,2,11
3.AYAK: 1,5,4,2,3,6
4.AYAK: 2
5.AYAK: 4,7,8,1
6.AYAK: 2,10

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*