BURSA TAHMİNLERİM - 18 EYLÜL

1.750 lira ikramiye veren Ankara altılısı faydalanan üyelerimize hayırlı olsun. Tebrik mesajını iletenlere ayrıca teşekkür ediyorum.
Bursa tahminlerim şu şekildedir;

Birinci ayak; her türlü sonuca açık olduğuna inandığım zorlu bir koşu.

Riske girmeyip RUN FOR ESLEM haricindeki tüm isimlere şans verip rahat bir koşu izleme taraftarıyım.

Favorimse SARPERHAN'dır. Evet sıkleti ağır ve GÜLPEMPE - EL MESCALERO gibi stili rakipleri var ama gününde bir SARPERHAN'ın bu pist ve mesafede böyle bir grupta beyaz bayrak ayna yarışı izletmesi doğal sonuç olur.

Rakipleri sırasıyla şablondadır.


İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim KIVRAKTAY'dır. Sıkleti biraz daha uygun olsa ve aldığı tercihli startla 13 değilde 14. kulvardan başlayacak olsaydı kendisini banko olarak önerirdim sizlere. İki aydır yarışmıyor olsa da hazırlıkları harika safkanın. Kendisi için önde boş kalacağı bir grup kolluyordum ki bugün lehine gidişatta mücadele edeceğini söyleyebilirim. Kulvarından düzgün çıkıp dışardan doldurup liderliği alırsa ağır sıkletine rağmen rakiplerine direnme ihtimalini yüksek görüyorum.

 

YAĞIZKAAN'ın çim ve sentetik pistteki aksiyonlarını çok beğendiğimi söyleyemem ama kaba kumda bence farklı koşacak. Yarış süratli tempoda geçerse sonlarda yapacağı etkili sprintiyle koşuyu lehine çevirebilir.

 

-Geniş kupon yapanlar; riske girmeyip tüm safkanlara şans vererek bu koşuyu kapayabilirler.
Sıralamam şablondadır.
Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim HASTİKAĞA olacaktır.

İlk koşusunda sergilediği performansı çok beğendim bu safkanın. Henüz tecrübesi olmamasına rağmen usta atlar gibi koştu adeta. Gerek koşuya adaptesi gerek düzlükte binicisinin teşviğine başarıyla yanıt vermesi oldukça beğenimi kazandı.

Bugün ASİL YUMRUK ve EŞREFOĞLUBEYİ ikilisinin tempo vereceği koşuyu 3.4.lük civarında takip edip düzlüğe çıkıldıktan sonra arttıracağı temposuyla HASTİKAĞA'nın tüm gruba hakim olup kazanacacağını düşünüyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Dördüncü ayakta; KOCAOĞLAN kısa mesafeli kaba kum koşularının vazgeçilmez ismidir. Üstün sürati sayesinde kendisini bu pist ve mesafede mağlup etmek güç. Kulvar avantajını kullanıp beyaz bayrak ayna yarışı izletme ihtimali yüksek.

İlk kez çıkacağı kaba kuma uyum sağlarsa CHRİS BEY, düzlük boyu uzun sprint atabilen IŞITAN ve son yarışını kesinlikle ölçü almadığım DEMİRŞAH rakiplerdir.

Beşinci ayakta; son koşusunda cazip konumdayken ZIVARIKLI'yı sizlere ilk sıradan önermiştim. Liderlik hamlesi yaparsa yakalanmama ihtimali yüksek diye belirtmiştim. Evet o gün liderliği aldı ama gereksiz yere çok sert tempoda kaçtığı için sonlarda tempo yitirip ikinci kaldı. Benzer bir hatayı yapmazsa binicisi çıktığı gibi bitirme ihtimali yüksek.

DORUKURT, SÜVEYŞ ve BABA ÖZSEZER rakiplerdir.
Altıncı ayakta; banko önereceğim isim HARİKULADE olacaktır.

Bildiğiniz gibi takip listemde olan bir safkan. Son koşusunda sizlere ilk sıradan önerirken şu yorumda bulunmuştum;

 

 

"HARİKULADE'nin son yarışı dikkat çekiciydi. Tabela dışı kalmasına rağmen takip listeme girmeyi başardı. Kulvarından fırladı ve harika yerlerde gidiyordu ama anlamsız yere binicisi tarafından çekilince HARİKULADE yerini kaybetti ve gerilere düştü. Düzlükte tekrardan toparlayıp yaptığı ataklarla beşincilik elde etti. Bugün bomboş sıkletiyle, standartın üstü bir aprantiyle mücadele edeceğinden aynayı ilk geçen isim olabilir"

 

 

 

HARİKULADE maalesef binicisinin etkisiz kalmasından dolayı az farkla tabela dışı kaldı. Şayet son 400'e gelindiğinde dışarı çıksaydı çok daha iyi netice elde ederdi. Son 200'den sonra önü hep dolu olduğu için sprint atacak kulvarı bulamadı.

Bugün Oğuz Eren idaresinde HARİKULADE'den beklediğim birincilik gelecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1. AYAK: 1,3,4,8,9,6,2,5
2. AYAK: 3,2 / 6,7,10,12,8,5,4,11,9,1,14,13
3. AYAK: 7
4. AYAK: 6,1,5,2
5. AYAK: 9,5,7,3
6. AYAK: 18

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*