ANKARA TAHMİNLERİM - 17 EYLÜL

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1. AYAK: 3,2,1,5,4 / 7,6
2. AYAK: 2,8,5,1
3. AYAK: 1,2,3,5,4
4. AYAK: 4
5. AYAK: 6
6. AYAK: 8,7,4,2 / 5,3,1,6


Birinci ayakta; banko önereceğim isim ER MEYDANI olacaktır.

Start problemi giderildikten sonra gerçek gücünü yansıtmaya başladı bu safkan.

Sırf son koşusunda kulvarından sağlıklı biçimde çıksa şüpheyle yaklaşırdım belki ama 3-4 koşudur hep düzgün çıkıyor.

Bugün ARAYEKYİ'nin liderliği alacağı PRATİK NEVZAT'ın 2.likte götüreceği koşu rölanti tempoda geçecektir. ER MEYDANI hamle yapıpı yarışı önlere yakın en kötü ihtimalle orta sıralarda takip ederse düzlükte yapacağı sprintle kazanmayı bilecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.İkinci ayakta; son yarışına hayran kaldığım PURO favorimdir. Yarışı 4.5.lik civarında takip etti ve son 600'e gelindiğinde sprintine başlayan PURO sadece 200 metre içerisinde öne gelip düzlüğe liderliği alarak çıktı. Farkı bir anda 7-8 boy çıkaran PURO aldığı avansla kazanmayı da bildi. Benzer bir performans sergilerse bugünde kazanacaktır.

 

BARTOLOMEO'nun stili rakibi olmaması büyük avantaj. Beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

ALESSANDRA form durumunu çok beğendiğim bir isim. Koşuyu önlerde kabullenirse şansı yükselcektir.

 

Yarış beklediğimden erken süratlenirse ROUGHNECK'in devreye girmesini bekliyorum. Son koşusunda güçlü rakiplerinin yanında dördüncü olurken sergilediği performans gayet başarılıydı. Bugünde iddialı olur.

Üçüncü ayakta; ŞİRİNMİŞİRİN kum pistte henüz geçilmedi ve üçte üç yaptı. İlk kez çıkacağı Ankara kumunu yadırgamaz ve stili rakiplerinden olumsuz etkilenmezse bir kez daha çıktığı gibi bitirebilir.

 

DİLBİN GÜZELİ stili rakibi ŞİRİNMİŞİRİN'den liderliği alabilirse 1200 metre bu safkanında yakalanma ihtimali zor.

 

Son koşusunu binici hatasından kaybeden HAZİNEM ve her yarış üzerine katan CEYDA HATUN diğer şanslı gördüğüm isimlerdir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; MAVİKALP, İLHAM PERİSİ, WIND GIRL, MAVİ ABLA ve AKAN PINAR'ı değerlendirebilirler.


Dördüncü ayakta; ilk şansı ŞANLITAY'a veriyorum. İlk koşusunda bariyer dibinden yaptığı sprintle dördüncü olurken aynayı da diri vaziyette geçmişti. Şimdi hem yarış tecrübesi var hemde mesafe 100 metre uzamış. Etkili sprintiyle birinciliğe yakındır.

 

ALPHAWOLF'a özellikle dikkat çekmek istiyorum. AGF tablosunda % 1 oynanan safkan ilk koşusunda harika adapte oldu ve kolay tempoda sürdürdüğü koşuda düzlüğe çıkıldıktan sonra bir anda geriledi. Bugün dil bağı takısı ilave edilmiş ve bunun etkisiz farklı koşabileceğine inanıyorum. Hele bir de liderlik hamlesi gelirse bu safkandan büyük bir sürprize imza atabilir.

 

MAN OF HEART, GOSPODIN, PIXY, SILENT WAVE ve REYYAN KIZI sırasıyla şans verdiğim diğer isimlerdir.
Beşinci ayakta; kısa mesafeli sürat koşusunda favorim OĞLUM EREN'dir. Böyle bir grupta AGF tablosuda % 3'lerde kalması saçmalık. Evet sahip değiştirdikten sonra eski günlerini mumla aratıyor ama bu koşu için bir aydır kusursuz biçimde hazırlanmış. Geçtiğimiz sene bu pist ve mesafede LUMINISCENCE gibi bir ismin mağlup ettiğini unutmamak gerek. Bugün KISAS BEYİ ve CİHANA BEDEL ikilisinin süratlendireceği koşuyu NAVONA'yla birlikte 3.4.lük civarında takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla kazanabilir.

 

CANGUVEN, THE DAUGHTER SUN, LUALUA, KISAS BEYİ ve NAVONA rakiplerdir.

Altıncı ayakta; MİHMANLI ve BEŞİREFE ikilisine ayrımsız biçimde şans vereceğim.

MİHMANLI'nın 200 günlük arası olsa da hazırlıkları yeterli seviyede gözüküyor. Böylesine uygun rakipleri yakalamışken etkili dinçlik performansı sergileyip kazanması benim için sürpriz olmayacaktır.

 

BEŞİREFE de Kocaeli'den kazanıp bu koşuya moralli bu biçimde katılacak. Normalde yarışı önlerde kabullenip 2.3.lükte giden bir isim fakat bugünkü koşuda süratli herhangi bir safkan yokken liderliği almasını bekliyorum. Hafif sıkletinin avantajıyla çıktığı gibi bitirebilir.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

 

 1. 1. AYAK: 6
  2. AYAK: 8,7,4,2
  3. AYAK: 4,7,8,1 / 9,2,5,3,6
  4. AYAK: 5,1,4,2,7,9,8
  5. AYAK: 8,6,5,2,3,10
  6. AYAK: 2,8
Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*